Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2. babámat várom. Kisfiam 2...

2. babámat várom. Kisfiam 2 éves lesz mikor megszületik a pici.2 év korkülönbség: tanácsok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azoknak a leírásait várom, akik hasonló cipőben járnak. Hogy oldottátok meg az etetést, altatást, játszást, bármit?? A kisfiam 16 hónapos, és még szopik. Ez is egy kérdőjel, mi lesz, mert nagyon ragaszkodik hozzá. Írjatok! Köszönöm!!!
2013. nov. 5. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt erről egy cikk a napokban:

[link]

2013. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatást nem tudom, nem szoptattam kettőt egyszerre, majd alakul valahogy :)


A többinél én arra figyeltem, hogy a nagyot felkészítsem arra, hogy nem fogok tudni ugrani első szóra, ha valamit akar...pl.. épp mosogattam, nem hagytam félbe, ha kitalálta, hogy szomjas... vagy ha lógott a nadrágomon nem vettem fel, mert unatkozott. Nehéz volt, de legalább nem akkor lett hirtelen, amikor a pici megszületett..

2013. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A cikk is érdekes volt. Engem minden érdekelne Pl fürizés is, mikor hogyan,egyéb praktikák :-)
2013. nov. 5. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sokmindent neked kell majd kitapasztalnod, nektek hogy jó. Az első hetek után biztos fogod látni, hogy tudd alakítani a napirendet. A pici könnyebben fog alkalmazkodni, ő abba születik bele. A naggyal kell majd úgy alakítani a dolgokat, hogy jó legyen.

Én a terhességem alatt fokozatosan leválasztottam a nagyot, nekem úgy volt jó, hogy befejezzük a szoptatást. De van aki kettőt egyszerre...hát én nem.

Sarkalatos pontok a napirendben a nappali alvás, az esti fürdetés, a szoptatások.

Szoptatás alatt mindig mesét kapcsoltam a nagynak, de ő sokszor nem nézte, odajött hozzánk, beszélt, a picit ez nem zavarta, így én is megszoktam.

Aludni sokáig nem aludtak párhuzamosan, ezért a picit sokszor kint altattam a teraszon a babakocsiban, míg a nagy a szobában játszott.

Az esti fürdetés nekünk úgy volt a legideálisabb, hogy a nagyobbat hamarabb megfürdettem, és utána ő még pizsamában játszott, míg a pici jött. A nagynak már előtte megvolt a vacsi és fürdés után még kakaót ivott cumisüvegből, amíg a kicsit szoptattam, majd egyszerre tettem le őket aludni.

De mindenkinél más válik be. Addig is a szoptatáson gondolkozz el, hogy szeretnéd-e együtt a kettőt szoptatni, mert ha nem, a helyedben én minél hamarabb leválasztanám a nagyot, hogy kicsit elfelejtse a szoptatást, mire a kistesó megszületik. Persze fokozatosan, és ha még ragaszkodik, hát nem tudom, van olyan aki kettőt szoptatott, bár én ezt nem tudom elképzelni...

A többi meg majd kialakul menetközben, ami a lényeg, hogy ki tudj alakítani egy olyan napirendet, ami mindkét gyerkőcnek jó, és akkor ahhoz ragaszkodni fognak.

Sok sikert és jó babavárást!

2013. nov. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tök szuper amiket írsz, köszönöm! Szopi: nem tudom nálatok mennyire volt a nagyobbik cici függő, a miénk nagyon, nagyon. Miután leszoktattad, és aztán meglátta a picit szopizni, nem akart visszakéreckedni ő is?
2013. nov. 8. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!