Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél másfél év...

Mennyit beszél másfél év körüli gyermeketek?

Figyelt kérdés
19 hónapos a lányom és minden szót mond már, mondatokban beszél, és néhány mondókát is tud. Már többen azt mondták nekem, hogy nagyon gyors a beszédfejlődése és ez nem jó. Tiétek mennyit beszél, vagy beszélt ennyi idősen?
2013. nov. 25. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyobbik fiam előbb beszélt, mint járt. Mondjuk 15 hónaposan indult el, de másfél évesen már ő is mondókázott. Azóta be sem áll a szája, most lesz négy éves, nagyon választékosan, szépen beszél. A kisebbik fiam pedig másfél éves, csak néhány szót mond, de mindent megért. Nekem soha senki nem mondta, hogy nem jó, ha túl gyors a beszédfejlődés.
2013. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 19 hónaposan megszámolhatatlan mennyiségű szavat tudott és használt már, 20 hónaposan kezdett 2-3 szavas mondatokat használni, 22 hónapos kora óta beszél tisztán és összetett mondatokban. A mondókák ez után jöttek. És már az ő beszédfejlődése is korainak volt mondható. Ugyanis 2 éves korban szoktak általában elkezdeni nagyon egyszerű, 2-3 szavas mondatokban beszélni a gyerekek.

Amúgy ezzel egyáltalán nincs baj, nem tudsz vele mit csinálni, nem mondhatod neki azt, hogy gyerekem, hallgass, ne beszélj.:)

2013. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 hét múlva lesz 1,5 éves a fiam. Mondja, hogy apa, anya, lámpa, labda, vau-vau, baba, nem. Ezeket napi szinten. Van még egy csomó szó, amit mondott egyszer maximum kétszer és azóta sem. Mindent ért, ez egyértelmű, de szerintem úgy van vele, hogy így is tökéletesen megérteti magát, minek strapálja magát a beszéddel :-) Ő mondjuk 1 évesen már elindult egyedül, de én ezt sem tartom korainak, teljesen átlagos szerintem. Olyat még nem hallottam, hogy a gyors beszédfejlődés gond lenne.
2013. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kb 50-60 szót mond, 3 szavas mondatokat is mond, ő is előbb beszélt mint járt 16 hónaposan járt inkább mint mászott, azelőtt csak 2-3 lépést tett, szombaton volt 18 hónapos
2013. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nagy fiam 1,5 evesen folyekonyan beszelt. Mondokakat, dalokat tudott, boldog szulinapot enekelve koszontotte a rokonokat. Semmi karos utohatast nem eszleltem rajta, es en nem is hallottam, hogy ebbol gond lehet. Max annyi, hogy a mai napig sem hajlando csendben maradni, mindenhez van hozzafuzni valoja, mindenrol eszene jut egy tucat kerdes, de talan pont a bo szokincse miatt nem a "Miert?" Kerdest hajtogatja, hanem konkret megvalaszolhato kerdeseket tesz fel. Igy nem borzolja az idegeket. :-) A kicsi mar nem ilyen ugyes, 20 szot hasznal es csak 2 tomondatot 16 hosan. Szerintem nincs nagy jelentosege a dolognak, felesleges miatta aggodnod.
2013. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kislányom kb. annyit, mint a tied. Nincs ebben semmi különös, sok gyerek van ilyen szinten ennyi idős korban, főleg a lányok.

A fiam ennyi idősen még alig szólt pár szót, az is rendben volt.

2013. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Múltkor írtam le máshol, bemásolom:


9 hónaposan: fű (rendesen, a fűre használta, könyvben is felismerte képeken), aja, baba. Mindet jól használta, adekvát helyzetben.

11 hónapos kora után, ezeket már nem jegyeztem, hogy mikor: bagoly, cica, vauvau, kösz, bocs, gyere, anya, apa, mama, dédi, nem, rizs, zsiráf, tessszé (tessék), lonyi (rongyi), teedd, süt (arra is azt mondja, ami nagyon hideg), fa, balázs, bumm, hoppá, kukk, gágá (liba), kukúú (kakas), múú (bocikra használja egyértelműen), brümmbrümm, igen, kaaa, nyami (ez meg a kanál, de ez még csak kezdemény, nem mondja ki teljesen). Mostanában mondatokká szervezi őket, két szavas mondatokat már használ néha (anya dejee, apa tedd, mama tesszé, baba nyami).


Megérteni gyakorlatilag mindent megért, tökéletesen kommunikálunk.


Azóta egy hét telt el, és van már 5-6 új szó, szóval elég gyorsan halad, meg el tudja mondani, hogy tap-tap mama, nyam-nyam baba. Ez a tapsi-tapsi mamának babanyelven.


:))))


Tényleg gyorsa a lányod, de én soha nem hallottam, hogy ez baj lehetne.

2013. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagylány ilyen szempontból csodagyerek volt, másfél évesen folyékonyan beszélt, két éves alig múlt, amikor a Sün Balázst, a Cinege cipőjét már kívülről fújta, mesét mesélt, stb. Az óvónénik is meg voltak rökönyödve rajta. Azóta sem áll be a szája, de semmi káros hatást nem észleltünk, jó tanuló, okos kislány. Talán kicsit zárkózott, de ahogy nő, egyre nyíltabb.


Az öccse három éves koráig egy szót sem szólt, oviban visszatartották, mert nem lehetett érteni, amit mondott, úgy selypített. Értelmes nagyfiú, most kezdtük az iskolát, fogékony mindenre, kész kis úriember.


A gyerekek mások, máshogy fejlődnek. Mi pont két végletgyereket fogtunk ki, értelemben, észbeli képességekben mégsem látok különbséget. Ne higgy az ilyen szóbeszédeknek, csak annak, amit látsz a gyermekeden!

2013. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!