Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdted magad igazán...

Mikor kezdted magad igazán anyának érezni?

Figyelt kérdés
A várandósság alatt jól éreztem magam, de még nem jött az érzés. Most, hogy megszületett, enyhe depim volt, sokat sírtam, de már kezdek jobban lenni, azt hiszem. Még nincs egy hónapos, és valami talán kezd változni bennem. Nektek mikor jött az érzés, hogy "igen, már anya vagyok"?
2013. nov. 25. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb 1 éves korában,az első 3 hónapban nagyon mély depresszióba estem,pedig a terhesség alatt nagyon jól voltam
2013. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nálad is előjött. A párom sokat segít, sokat dícsér, és semmiért meg nem szól. Én nagyon rosszul éreztem magam, talán ma volt régóta egy jobb napom, amikor megöleltem a babát és úgy éreztem, valami megmozdult. De még várom, hogy lecsillapodjanak az érzéseim, és újra a régi legyek lelkileg. Nem tudtam, hogy ennyire meg lehet borulni, a világ legboldogabb embereként mentem szülni, tele izgalommal és kíváncsisággal, és mióta hazajöttünk, sokszor éreztem azt, hogy nem vagyok elég jó, hogy utálni fog a saját gyerekem, mert mást sem lát és érez, mint hogy anya sír és szomorú, stb. És állandó volt a lelkifurdalásom is. Jó olyan pozitív történeteket olvasni, hogy szép lassan elmúlt, és jó érzések vették át a helyét.
2013. nov. 25. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb két hónapos lehetett, mikor a nagypapája rosszul vette ki a hintából és nagyon elkezdett sirni. Ahogy átvettem belefúrta a fejét a nyakamba és rögtön megnyugodott:):) na nekem ez adta a kezdölökést és elkezdtem kilábalni a depiböl. Tudom hülyeség de akkor éreztem igazán hogy szüksége van rám :)
2013. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kb 2 hónapos volt, amikor elkezdtük Mazsinak becézni, onnantól valahogy megjött az érzés..
2013. nov. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszintén? Már a kórházban!

Mondjuk sajnos szerintem azért jött ilyen "korán" az érzés, mert egy fertőzést kapott, ami miatt átvitték a koraszülöttre és nem is hozták vissza, nekem kellett átjárkálnom etetni.

Kb. 3. nap, amikor mentem át belémhasított, hogy te jó Isten mennyire féltem, és hogy nekem kell őt innentől kezdve megvédenem és,hogy ez már mindig így lesz. Végig fogom aggódnia miatta az életem! :) De hát ezt csinálják az anyák!

Én ekkor kezdtem el anyának érezni magam!

2013. nov. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!