Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 9 hónapos, próbál...

Kisfiam 9 hónapos, próbál menni, de még higanymozgású. Lehet ilyenkor vezetni? Nem ártunk neki ezzel? Nem én akarom, ő erőlteti. Megfogom a kezét és máris elindul, szinte magával ránt

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak ritkán csináljátok, akkor nem gond, de minél jobban hagyod egyedül próbálkozni, annál szebb lesz a mozgása. Ilyen idösen még egy baba nem nagyon szokott menni tudni, elöször biztosan - kapaszkodás nélkül - állnia kell megtanulni, ha vezetgetve megy, akkor nem egyensúlyozza ki magát, hanem elöredölve - lendületböl megy. Ez csak addig lehetséges, amig fogja valaki, és ha sokszor csináljátok igy, akkor ez a testtartást szokja meg, késöbb meg át kell szoknia a helyesre. EZÈRT jobb, ha minél kevesebbel lesz egy gyerek vezetgetve.
2009. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Az én fiam 11hónapos és most kezdett el egyedül is menni. Őt is vezetgettem, mert egyszeren megfogta a kezem és menni akart. Szerintem nyugodtan fogd meg a kezét és menjen ha menni akar! Először fogod mind a két kezét, később el fogja engedni az egyik kezedet, majd megpróbál egyedül is menni. Nálunk most a lépcsőzés a sláger. Ha nem engedem ordít.
2009. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha még magától (egyedül) nem áll, akkor ne csináld, mert árt neki. Minden (vagyis a legtöbb) baba előbb-utóbb bepróbálkozik, hogy vezetgessék, mert tetszik nekik, hogy "járnak", de ez nem jó minden esetben. Mi jártunk gyógytornára a fiammal szigorúan le voltunk addig tiltva a vezetgetésről, amíg egyedül, kapaszkodás nélkül fel nem állt. Saját tapasztalat, hogy utána meg azért nem jó vezetgetni, mert akkor nem gyakorolja a járást, hisz neki is könnyebb, ha más vezetgeti. a fiam járása akkor indult be, amikor hagytuk, hogy maga gyakoroljon, fejlődjön.
2009. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!