Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy szoktattátok le a...

Ti hogy szoktattátok le a gyermeketeket az együttalvásról?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám, a második éjszaka óta együtt alszunk, mivel az éjjeli szoptatások így sokkal kényelmesebbek. A férjem külön szobában alszik, hogy tudjon pihenni éjszaka.

Nekem kényelmes így, de apuka kezdi szorgalmazni, hogy visszaköltözne a családi ágyba. A baba már csak egyszer kel éjszaka, szóval annyi felkelést szívesen vállalok. A szakirodalom (Pl. Suttogó, Aludj jól gyermekem) azt írja, hogy 3 hónapos kor előtt kell(ene) átszoktatni, ami nagyon közeleg! Köszönöm előre is tanácsokat!



2013. nov. 26. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy csináltam, ahogy az említett szakirodalmak írták. A lényeg, hogy még ébren legyen, amikor leteszed, de azért elég közel legyen az elalváshoz. Valószínűleg pár napot rá kell szánnod, vagyis éjszakát. Ha sír, legyél ott, vígasztald meg, ha kell, vedd ki az ágyból, de amint megnyugodott tedd vissza. A többit babája válogatja. :)
2013. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! És Neked is 3 napig tartott, amíg a szakirodalom írja, vagy tovább?
2013. nov. 26. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Ajánlott szakirodalom: Éjszakai gondoskodás, ÉDes álom könnyek nélkül, Okosan nevelni tudni kell...

attól függ, mit szeretnél(amit teírtál, bőgetőseket- és igen, az is az ha csikicsukit játszotok)- megtörni a gyereked vagy egészséges kompromisszumot kötve békésen aludni.

2013. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ez a korai szoktatás kb egyből ment, viszont azóta volt egy szeparációs szorongás+fogzás sztori, amikor megint rajtam aludt csak el, és a kedves utolsónak üzenem, hogy együtt alszunk a babával, amikor csak szüksége van rá.
2013. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Akkor nem kellett vajon, amikor rítt, kivetted, megnyugodott, majd megint otthagytad? Tudod, képzeld el, hogy férjed elhiteti, most jó lesz neked, aztán otthagy. És ezt módszeresen, éjszakákon át. Vajon meddig próbálsz egyáltalán hatni rá? Mi az a pont, amikor már tudod, mindegy...
2013. nov. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy 3 hónapos kor után már el vagy késve mindennel. Az általad említett szakirodalmakat sem tartom túl nagyra, szerintem nagyon helytelen dolog sírni hagyni egy pici babát, ezzel csak megtöröd, azt vered belé, hogy nem érdemes bízni senkiben.

A mi kisfiúnk 5 hónapos korig aludt az ágyunkban. Azért addig, mert egyszerűen addig igényelte. Akkor erre volt szüksége, és mivel kialakult benne a bizalom irántunk, utána már nem volt gond a külön alvással, mert tudta, hogy ott vagyunk, ha kellünk neki. És mindezt sírás nélkül értük el. Mondjuk nálunk a férjem sem költözött ki az ágyból, a baba köztünk aludt.

2013. nov. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!