Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyerek kontra második...

Első gyerek kontra második gyerek, nevelési elvek?

Figyelt kérdés

Nem tudtam milyen címet adhatnék a kérdésemnek.


A Kisfiam 15 hónapos. Mikor terhes voltam a legnagyobb félelmem az volt, hogy jó Anya legyek és ne féltsem agyon, "hagyjam hogy gyerek legyen". Ez szerencsére jól sikerült, legyőztem Önmagam :)

Pl. Régen szerettem magam körül a rendet, ha jött valaki elötte (is) felporszívóztam stb. mióta gyerekem van, heti x porszívózok, nem kapok szívrohamot ha kukac borul a földre és össze is lesz taposva pár darab.

Nem esek kétségbe ha az egy hete "elrejtett" ropit megtalálja a földön és megeszi.

Régen ezeket elképzelni sem tudtam, hogy majd megengedem a gyerekemnek, de a gyerek vállalás sokmindent felülír.


Ami miatt írtam az tegnap történt velem. Egy ismerősöm ült mögöttem a céges mikulás bulin. A Kisfia 5 éves, a Kislánya 11 hónapos. Éppen kivett a saját táskájukból egy plüss kutyust, odanyújtotta a Férjének ezzel a mondattal: " add neki oda, de nehogy a szájába vegye!!!" Nem is értettem ha az a saját kutyusa miért baj ha a szájába veszi...

Aztán jött a Fia aki a csoki mikulást csomagolásostól a földre ejtette, Anyuka: " de ha kibontom a Mikulást le ne ejtsd, és ne vedd fel a földről a darabokat".

Eltelt pár perc majd szólt, hogy a Fiam most vette fel a földről a leejtett ropiját. Ránéztem és egy OKÉ-val elkönyveltem.

Látnotok kellett volna az arcát :) :D Én voltam a rossz Anya :)


Hazafelé gondolkoztam, hogy ez mitől lehet? Az ember azt gondolná. hogy egy Anya a második gyerekénél tapasztaltabb, kevesebb gyerektől félti stb.


Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel? :)


2013. dec. 7. 13:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Erről én másképp gondolkodom. Soha nem aggódom azon, hogy a gyerekeim mennyit esznek. Napi 5 étkezés van, ha nem kér, akkor majd eszik a következőnél. Időszakosan ugyanaz a gyerek van hogy csak csipeget hetekig, aztán később "behozza". Amúgy is jellemző, hogy hosszában megnyúlnak, aztán kikerekednek kicsit, és ez a két periódus váltja egymást.

A gyerekek ösztöne nagyon jó, egyik sem hagyná, hogy "éhen haljon" a szervezete.


Én is ismerek olyan családot, ahol anyuka villával rohan a gyerek után, amikor az már megy játszani, hogy "csak egy falatot kicsim!".

Erre azt mondom, hogy ha neki így jó, akkor tegye, az ő dolga.

Meg a Tiéd is, nincs ezzel semmi baj. :)

2013. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
hát ilyenen én sem aggódom..nem is tudom ellenőrzést alatt tartani, mert össze vissza hurcibálja a kis kekszét, otthagyja majd fél óra múlva mikor arra jár megeszi...egy ismerős hasonló korú gyerekével szokott jönni, náluk szigorúbbak a szabályok. pl kisfiam mindig lenyúlja az ö kicsijének az üvegét és beleiszik (engem nem zavar ha az övé beleiszik a miénkbe, nem betegek, tiszták stb.).múltkor kiderült hogy már alapból 2 üveggel jön hozzánk mert tudja hogy az enyém el fogja lopni és ő abból már nem engedi az övét inni..neki fér bele, el kell fogadni. de pl, nem engedi hogy a játkokat a szájába vegye a kicsi és pelenkázáshoz duplarétegre fekteti le. olyanokat megtanított neki mint pl ha fürdik ő (az anya) addig a gyerek a küszöbig mehet max, nem mehet be a fürdőbe.ne kérdezzétek hogy tanította meg az 1 évest erre...már többször volt beteg a kicsi, talán ezért? avgy azért félti mert beteges nem tudom, mások vagyunk ennyi!
2013. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
de a tiéd legalább eszik valamikor, tegnap tudod mennyit evett a 19 hónapos fiam? Reggel semmi! 0 egy falat sem. délben semmi, elaludt, 3 kor kelt, akkor 2 falat leves! 2, nem több..És viszlát! ettől te nem lennél ki? és ez nem először fordul elő vele. nem látszik meg rajt, 10,5 kg, de akkor is, engem ez baromira zavar, ha titeket nem az a ti dolgotok, de nem tudhatjátok ez nekem milyen érzés.
2013. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nézd, itt több dolog is van.

Egyrészt ha a fiad megfelelő súlyban van, az azt mutatja, hogy valahogyan mégiscsak beviszi a szükséges táplálékot.

Nyilván kap még tápszert vagy anyatejet vagy gyümölcslevet stb., és abban is van tápanyag nem csak az enni valóban.


Aztán az is egy kérdés, hogy mitől alakult ez így ki, de ez egy olyan dolog, amire ismeretlenül nem lehet semmit mondani, mert ismerni kellene a család étkezési szokásait, a fiad napirendjét/étkezési szokásait, azt hogy hogyan és mikor tápláltad hozzá (pl. együtt evett-e kezdettől a családdal, vagy jött a rokonság és tízen körbe állták és bámulták, hogy "na kisfiam nyisd ki a szádat, hamm egy falat!"), hogy a családban milyen szerepe van az evésnek, hogy a közös együttlét helye-e, ahol mindenki jól érzi magát, vagy csak jártában bekap mindenki egyedül valamit, amikor éhes, és az evés csak a "túlélést" szolgálja. Hogy Te magad szeretsz-e enni, vagy esetleg (pl. súlyprobléma miatt, de ez csak egy ötlet, hiszen lehet hogy 50kg vagy) bűntudattal, rossz érzéssel van összekapcsolva az evés, és még lehetne sorolni, hogy mennyi-mennyi tényező szerepet játszik abban, hogy egy gyerek milyennek találja az evést úgy általában.


Ami biztos, hogy Te most már stresszes vagy az egész miatt, és ezt a kisfiad is érzi Rajtad és le is reagálja, pl. úgy, hogy nem eszik.


De lehet még képben a fogzás is, sok gyereknél az őrlő illetve a szemfogak áttörése átmenetileg az evés elutasításához vezet.


Az is kérdés, hogy Te eteted-e vagy hagyod enni egyedül.


Szóval itt sok dolog van.

Akárhogyan is csinálod tovább, a gyermeked túlélési ösztönében bízhatsz, nem fogja "éhen halatni" magát.


Legjobbakat Nektek!

2013. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

9 hónapig volt anyatejes, 2-3 óránként evett, akkor egyik napról a másikra elutasította, onnantól semmi cici, semmi tápszer vagy tej alapú akármi.

6 hós korában kezdtem hozzátáplálni, mindig együtt ettünk, és most is törekszem rá, hogy mikor leülünk a nagyobbikkal, akkor jöjjön ő is legalább pár falat erejéig. Vannak olyan napok persze, amikor eszik, de az se olyan hatalmas mennyiség. Nem tudom miért van ez nála. Senki nem küzd itthon súlyproblémával, normál átlag amit eszünk, se többet se kevesebbet.

Teát iszik egész nap, már erre is gondoltam, hogy talán ez telíti el, vagy nem tudom..


Köszi a jókívánságokat, remélem ez változik, apukájára ütött, eléggé válogatós..Pedig próbálok mindig a kedvére tenni, de olyan kevés dolgot eszik meg félek ha állandóan azt kapja meg megunja aztán lekerül a listáról mindig 1-1 dolog és már a végén semmi nem marad..

2013. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!