Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babanal mit ekll...

2 hetes babanal mit ekll csinálni ha hasfájós? Picike, és sokat kell szopiztatni. Van hogy másfélóranként eszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az infakolt. Minden etetés előtt adjál neki belőle és hátha az segít neki. Mi is használtuk. Nekünk jó volt.

10 hós anyuka

2009. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Először is ne etesd másfélóránként, mert pont attól is fájhat a pocija. Hisz még nem is tudja ennyi idő alatt megemészteni és már jön is a köv. adag. Viszont azt még nem tudja mi a baja, csak jön egy belső érzés. És ha enni kap, enni is fog. Attól még nem feltétlenül éhes.

Amíg egy hónapos nem lesz, nem ajánlják ezeket a cseppeket. Addig használhatsz melegítőt (pl. cseresznyemagpárna), vagy tornáztathatod.

2009. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Semmifélekáppen ne etesd ilyen sűrűn a babád, min 2-2,5 órát ki kell húzni.

Fektesd hasra és maszírozd a hátát az óra járásával eggyirányba aztán a podijával ugyanezt kb 10 percig, majd valamimeleget tegyél a pocira 5-10 persig. Én a melegítő párnát használtam, amikor elaludt hason feküdt a párnán. Volt, hogy egy órát is alatta volt a párna. Jól fellazítja a meleg a pocit és könnyebben tud pukizni.

Aztán csinálhatod azt is, hogy amikor dajkálod ütögesd a popsiját apró, pici legyintéseket az ujjaiddal.Ugyanis a babának, a pukizást is meg kell tanulnia és sokszor arra nem is gondolunk, hogy nem tudja mit kell csinálni, amikor bántják a szelek. Így ösztönzöd a babát, hogy ott valamit

2009. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

tud csinálni. Nekem az eszpumisan csepp vált be.

Bocsi megnyomtam a válasz elküld...

2009. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az a baj hogy 2300 g mal született és alig evett bent.ezért mondták hogy sürün kell etetni.és van hogy másféloranként sir.egyébként mitöl nem alszik nyugodtan?olyan éber
2009. nov. 24. 22:10
 6/13 anonim ***** válasza:

podijával=pocijával

Sötétben gépelek bocsi!

Előző kettő vagyok.

2009. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Még csak két hetes és, ha fáj a pocija nyugtalan.

A súlyát be fogja hozni hamarosan ez miatt ne aggodj, de a 1,5 óránkénti etetéssel csak a poci fog fájni. Van napi rendszere a babádnak? Háton vagy hason alszik, hogy szereti?

2009. nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a homeopátiás szerek váltak be hasfájás ellen, a chamomilla vulgaris és a magnesia phosphorica 5-5 golyócska kell belőle, én papír között (mivel nem éritnkezhet fémmel) egy harapófogóval törtem össze, belekevertem egy kis anyatejbe és műanyag kanállal beadtam neki. Pár perc alatt hatott és szinte mindig elaludt utána.
2009. nov. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy hogy alszik bnöm babaja,csak en tettem fel a kérdést,mert ki van egy kicsit,van hogy 1 órat szopizik a baba
2009. nov. 24. 22:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy egy órát szopizott a baba, de az miért baj. Ilyen picin még sokáig tart a szopizás.
2009. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!