Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet használni az...

Mikortól lehet használni az etetőszéket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos,és állandóan ülne. Viszont az etetőszék papírján az áll, hogy 6 hós kortól ajánlott. Pedig egyszerűbb lenne abban etetni, mert már almát, krumplit eszünk ( tápszeres ).És a háta támasztva lenne. Van valaki, aki belerakta hamarabb a babáját?
2009. nov. 26. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én dönthető széket vettem, így azt már használhattam. Én még nem raknám bele, ha nem dönthető. Etesd babahordozóba.Sőt 6 hós babát se tennék ha még nem ül stabilan teljesen függőleges székbe.
2009. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha az ölemben van, és úgy etetem, akkor is majdnem hogy ül...
2009. nov. 26. 10:46
 3/14 anonim ***** válasza:
nálunk is nagy volt a kísértés, mert állandóan húzza fel magát..de csakis akkor szabad, ha ő, gerincével megtartva saját maga tud ülni! (gyógytornász mondta)A miénk 6 hós már, nagyon próbálkozik. Viszont nem tud még stabilan ülni, ezért nem teszem bele.
2009. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem szabad még ülnie. Nekem azt mondták, hogy csak akkor szabad ha már megától felül. Nem megül mert az más. Elvileg azt sem szabad. Csak erőltetnéd a kis gerincét.Igaz van az előttem szólónak. Ültesd a hordózba. Az én lányim 8hnaposak és még mindig abban etetem őket pedig már feltudnak ülni. Majd karácsonyra kapnak etetőszéket.
2009. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha megfigyeled, 45 fokos döntött babakocsiból is simán felül, de ez a látszat. Az egyensúlyozó szerv a fülében adja ki a "parancsot", hogy húzza fel magát, de ez korántsem ülés még. Az ülés fekvésből vagy oldalrafordulásból történik majd.
2009. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ma voltunk dokinál, említettük neki hogy a kicsi állandóan ülne. Ha az ölemben van és támasztom a hátát, akkor is előre hajol, mert neki úgy jobb, és tartja magát. Az orvos azt mondta, ha magától csinálja, akkor hagyjuk, hadd csinálja. Megkérdezhettem volna tőle az etetőszéket...Mostmár mindegy.
2009. nov. 26. 10:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ülne, nehogymár lemaradjon valamiről! ;-) :-D

Nekünk is dönthető volt, de sosem "szabadott" ledönteni, különben addig ordított, míg vissza nem ültettem.:S

Mi is 4 hónaposan vettük és használtuk is a széket. Ha nem tartod benne sokáig és nem erőszakkal, és a babának is kényelmes-miért ne?!

A korhatárról jut eszembe: múltkor láttam egy csörgőt és rá volt írva, hogy 3 éves kortól :D

A korhatárt szerintem muszáj megadnia a gyártónak...:)

2009. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
10:48-asnak: köszi! Ezt nem tudtam.
2009. nov. 26. 10:50
 9/14 A kérdező kommentje:
10:50-estől kérdezem: most mennyi idős a baba? Nem lett semmi baja a gerincének, ugye?
2009. nov. 26. 10:51
 10/14 anonim ***** válasza:
sok anyuka "beleesik" ebbe a dologba, ..Kedves kérdező, hidd el, nekem is nehéz volt beletörődni abba, hogy a babám még nem ül. (hiszen ha ölbe veszem akkor is állandóan dől előre). De ez nem igazi ülés. Ha nem támasztom, eldől, mint a zsák.A gerince feleslegesen van erőltetve .(hiszen a szék a támlájával azt eredményezi, hogy nem tud hova dőlni) Látszólag stabilan ül a gyerek, közben mg a gerince szenved, mert a baba összsúlyát kell tartania, anatómiailag meg még nem alakult ki a görbülete.Nem 2 éves korában lesz ez baj, hanem 15 évesen, ott jönnek elő a tartáshibák, meg a görbe gerinc...
2009. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!