Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma reggelre erős torokfájással...

Ma reggelre erős torokfájással és taknyosan ébredtem, a babám 4 hós mult hogyan védjem meg, h ő ne kapja el tőlem? Hasonló helyzetben vki?

Figyelt kérdés
egyenlőre nem puszilgatom, ha megoldható majd apa eteti(tápszeres) és viselni fogok szájmaszkot. És aki volt ilyen helyzetbe és a baba elkapta, mennyire súlyos ilyen pici korban ez? Köszi a válaszokat, egy aggódó anyuka :(
2009. nov. 29. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyél sok C vitamint,és mézesteát stb.,hogy mielőbb meggyógyulj.Ha nem csak megfáztál,lázad is van,akkor menj el orvoshoz.A babádat pedig,ha mégis megbetegedne,vidd el szintén orvoshoz.Rövid idő alatt rendbe jön majd ő is.Nem szokott súlyos lenni.
2009. nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Családon belül ez elkerülhetetlen. Szájmaszkot viselni szerintem már túlzás. Elég annyi, hogy nem puszilgatod, és apa eteti. Pláne, ha csak megfáztál, a megfázást nem lehet elkapni, hiszen az nem vírus. Nálunk is volt olyan, hogy én megfáztam, de hát ugyan úgy meg kellett csinálnom mindent, mert nem volt senki más, aki megcsinálja, de nem lett belőle semmi baj. 5 hónaposan az én fiam is betaknyosodott egyszer, de nem olyan komoly dolog ez. Kapott orrcseppett, sokszor ki kellett szívni az orrát és két nap alatt elmúlt neki.
2009. nov. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is átmentem ezen egy hónapja ugyan ilyen idős babával.Igaz ő szopizik,de nem kapta el.Pedig nagyon féltem.Adj a babának is C vitamint.Cebion cseppet lehet neki adni.Én is adom a babámnak,és eddig még nem volt beteg.
2009. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Viseld a szájmaszkot!!! Nem túlzás egyáltalán, aztán magadat hibáztatod majd, hogy talán ezzel megelőzhetted volna a bajt.... Nem olyan szörnyű az. c vitamin mindkettőtöknek. Gyakori kézmosás!!!!!!!!!! Ha van lázad azonnal menj orvoshoz is. Apuka amennyit csak tus, segítsen be, így többet tudsz pihenni, hamarabb erőre kapsz. Ne hagyd szét a zsepiket, orrfújás után rögtön kuka, aztán lehetőleg kézmosás. A játékait, meg amit még gyakrabban a szájába vesz, azt ha lehet ne fogdosd össze. Ha súlyosbodok, akkor külön szobába alvás (már ha a baba veletek alszik)

Nálunk otóber óta az egész család átesett influenzán, a szüleimmel élünk, de hála az égnek a baba ne kapta meg. Maszkoztunk is rendületlenül....

Jobbulást, ne aggódj.

Ja, adhatsz a picinek Oscillococinumot. Keress rá a netena betgtájékoztatóra, talán már 4 hósnak is adható.

2009. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is ugyan így ébredtünk egyik reggel.A babám 11 hónapos ,vele kezdődött,aztán szép sorban mindannyiunkon megjelentek a nátha tünetei.Nem voltunk lázasak,de legalább egy hétig göthösek voltunk.Jó forró citromos tea,forró fürdő,meleg zokni.Ez csak enyhe nátha volt.A kicsimnek rossz közérzetet okozott,de hamar és gyorsan javult az állapota(anyatejes).A hasonló bacis betegségek nem veszélyesek az egészen pici babákra sem,bár nem árt nekik a plusz c vitamin.A maszk nem haszontalan,de én a helyedben jobban ügyelnék a kézmosásra,szellőztetésre,...ha minden áron el akarod kerülni hogy pici babád elkapja.Habár csak megjegyzem,fontos volna hogy babucid találkozzon betegségekkel(erre a legjobb egy ilyen fránya ,de láz mentes nátha),gondolom tudod miért.
2009. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem anno azt mondta a gyerekorvos, hogy anyatejes babák nem kapják el. Ha valamennyit is szopizott a baba, akkor maximum három nap alatt rendbejön.

Szerintem viselhetsz maszkot, moshatsz egész nap kezet, elkerülhetetlen, hogy ne kapja el. De ez nem azt jelenti, hogy ő is megbetegszik. Egyébként ilyen kis korban az egyszerű náthát gyorsan és könnyen átvészelik, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2009. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajna egyre rosszabbul vagyok, ugyan csak hőemelkedésem van. Elszeparálódtam a gyerektől és apától is, maszk és kézfertőtlenytés, holnap orvos és a biztonság kedvéért felhívom a gyerekorvosunk is! Kösz mégegyszer
2009. nov. 29. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok. A szellőztetés tényleg fontos, kifelejtettem!
2009. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!