Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan vagyunk itt, akiknek 2...

Gabszem kérdése:

Sokan vagyunk itt, akiknek 2 év körüli gyerkőce nem alszik el egyedül? HOgyan altatjátok? Mennyi idő míg elalszik? Nappal mennyit alszik és az éjszakát végigalussza?

Figyelt kérdés
Kislányom 23 hós, sose aludt el egyedül. Mellé fekszem egy matracon és az ágyában alszik el úgy hogy simogatom, ez ált. kb fél óra, van hogy több, ritkán kevesebb. Régebben ringatni kellett szóval annál azért jobb a helyzet. Éjszaka gyakran előfordul, hogy felébred és van hogy 1-2 óra alatt alszik csak vissza. Ez több mint 1 éve így megy, volt rosszabb is.
2014. jan. 3. 13:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%

Kisfiam 2 éves és 2 hónapos, cicin alszik el még mindig este és délután is. Este ő is kb. fél óra alatt, délután kicsit hamarabb. Minden éjjel ébred kb. 3 alkalommal (minimum), és akkor is cicivel alszik vissza. Szerencsére nincs fent sokáig, pár perc alatt vissza alszik, de én a 2-3. ébredés után (energiámtól függően) ki szoktam vinni magam mellé az ágyba, és ott alszunk tovább.

Nálunk is volt rosszabb, mikor éjjel 8-10 alkalommal is ébredt, de szerencsére az már régen volt.

Engem ez nem zavar, nem tervezem erőből leszoktatni erről, nem vagyok kialvatlan miatta.

2014. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

és azt próbáltad már,hogy egy kis simi,összebújás,stb..-aztán kijössz?

utána mit tesz? nagyon sír?


mert mi ezt alkalmazzuk,ill. most már elmúlt 2,5 ezért már mese is van. de altatnom nem kell.


az enyém fél1-től fél 3ig alszik.

este meg fél9- 9től fél8ig.


a te gyerekedet is át lehetne szoktatni,csak sok kitartás kell hozzá,hogy megszokja az új rendszert az alvasnál

2014. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

1es!

nem bántásból,de tényleg nem zavar,hogy cicin alszik vissza még mindig a már 2 éves gyereked?


nem vagyok szoptatás ellenes mert mindkét gyerekemet kb.2 éves korukig szoptattam-aztán elválasztottam..

2014. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%
Ha zavarna, már nem így lenne.
2014. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
42%
Mi arrébtoltuk az ágyát az ablaktól, és a radikális módszer: csak 20 perc hiszti után mentünk be. Aludni nekünk is kell. Három hét múlva teljesen egyedül aludt el.
2014. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

2 évesen nem altattam. Saját szobája volt mindig, este bement, persze bekisértem, jóéjt jóéjt puszi puszi villany leo és alvás.


Később, nem tudom mikor pontosan de mikor már tényleg figyelte a mesét és értette, megjegyezte és érdekelte, akkor mondjuk olyan 3 évesen egézült ez ki minden este meseolvasással. A ddig semmi értelme nem volt, nem ugy hallgatta figyelte stb.

Azóta is minden este ágyban kakaó mese puszi és alvás.

6 éves lesz

2014. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%

Az én fiam 6 hónapos korától átaludta az éjszakákat!SOHA nem kellett ringatni,rázogatni a popóját stb ő az ilyeneketől inkább még jobban felpörgött!Egyszóval egyedül aludt el külön szobában és az éjszakákat átaludta!

2 évesen elkezdte a bölcsit!Onnantól kezdve mint akit nyúznak visított ha kimentünk a szobájából esti fektetés után!Azóta az van,hogy mellé fekszek simogatom,fogom a kezét és elalszik!Most 3,5 éves és jelét nem adja,hogy erről le akarna szokni!

2014. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%
Látom, csak azt pontozzák le, aki konkrétan a kérdésre válaszol...
2014. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

Talán meg kéne tanítani,különben sosem fog rendesen aludni.Bemegy az ágyába mesélsz neki,vagy énekelsz,megbeszélitek,hogy most aludni fog és ti is a pároddal,bekapcsolod az éjjeli fényt elköszönsz kijössz,ha kijön visszakíséred,vagy ha még rácsos ágya van és nem tud kijönni sír visszamész elmondod amit először megnyugtatod kijössz. Megfogja tanulni 2-3 nap alatt,nem kisbaba már neki is jobb ha tud aludni,arról nem is beszélve ha úgy alszik el,hogy nem vagy ott ha felkel éjjel sem esik kétségbe.


Első biztos vagy benne,hogy az a jó,ha 2 éves kisgyerekedet úgy kezeled,mint egy csecsemőt?

2014. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
szerintem egy alig két éves gyerek azért még eléggé kicsi, igazából nem az zavar hogy altatni kell, hanem az hogy éjszaka is keres néha. De nálunk régebben tényleg nagyon gáz volt a helyzet, volt hogy fél éjszakákat nála aludtam. ha otthagytam üvöltött és én nem akartam hagyni sírni, nem értek egyet ezzel a módszerrel.Múltkor beteg volt 4-5 hétig egyfolytában és érdekes módon szinte minden éjszakát végigaludt. Már másfél éves korában levettük a rácsoságy oldalát, hogy ne essen ki, ha otthagynám akkor tuti kijönne. Éjjelifénye van, meg az előszobában is ég egy lámpa, hogy ne legyen éjjel tök sötét. Ha énekelek neki elkezd ő is énekelni, pedig régen mindig dúdoltam neki amikor altattam.
2014. jan. 3. 18:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!