Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babának viszketés...

Ekcémás babának viszketés ellen valami tipp? 16 hónapos

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári rázókeverék, amit a himlőre is szoktak adni.
2014. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Shea vaj (natúr, finomítatlan)
2014. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A cinkrázó csökkenti a viszketést, de szárít. A shea vaj hidratál, de nem csökkenti a viszketés, persze ha nem szárad ki a bőre nem viszket. Amikor már véresre vakarta annyira viszketett neki, akkor csak a fenistil csepp + szteroidos krém -mi az advantant használjuk higítva-használt.

Fiam is nagyon ekcémás, most talán kordában tudjuk tartani. Kék lukács mélyhidratálókrémet használunk, eddig nagyon jók a tapasztalataink.

2014. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk csak a megelőzés vált be. A DM-ben vettem bio fürdőolajat neki, attól rendbe jött a bőre. Mikor kiszárad és viszket, akkor már nehéz a területet kezelni, én akkor már hiába kentem bármivel. A Fenistil csepp jó ötlet!

A fürdővízbe csak nagyon kevés fürdőolajat teszek. Ha egy kis sampon a hajmosáskor a fürdővízbe kerül, már másnap érdes és száraz a karja és a lábszára:( Meg ha az oviban kezet mos és a szappanos víz a karjáéra csorog, akkor is:(

2014. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha csak kis foltokban van neki, arra a sudocrem nagyon jó. én vagyok ekcémás hála istennek, nem a gyerek, de nekem semmi más nem használt eddig, pedig ezer dolgot próbáltam. a sudocremtúl nagyon viszket pár percig, viszont szép hamar meggyógyul, ha kis foltról van szó. ha pedig az egész teste olyan, próbáld gyógyszertári fürdetővel fürdetni és utána be is kenni vele, hátha segít
2014. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk sem a shea vaj, sem a Sudocrem nem vált be.

Zuhanyszűrő, ami kiszűri a klór 98%-át a fürdővízből, nekem sem kell testápolót használnom azóta.....

Maximum DM Babylove ultrasensitív fürdető olaj és ez a testápoló, ha nem elég a hidratálás, akkor Decubal, az ekcémás helyekre a Heim Pál kórház Bázis C krémje. 6 hónapja tünetmentes a fentiekkel a fiam. Ja és persze tejmentes diéta, mert nem a tünetet kell kezelni, hanem az okot. Mosáshoz csak mosódió, mosógolyó, mosószóda és eset.

2014. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszertári fürdető sem volt jó nekünk, ráadásul tele van parafinnal, kőolajszármazékkal, fontos a klór, illatosított krémek, kőolajszármazékok, tartósítószerek kiiktatása. 6 hónap alatt 1x kellett szteroidot használni? egy anyuka adott neki tojásos mézeskalácsot....érzékeny a tojásfehérjére is. Ki kellene derítened diétával, mire jön elő.
2014. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a Sanatopic termekcsalád vált be. Meg ki kellene derítenetek az ekcéma valódi okát, amíg ez nincs meg, addig csak tünetet kezeltek.
2014. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!