Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposom egész nap járkáln...

15 hónaposom egész nap járkálni akar kézenfogva. Ez a járás mennyire káros?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem szabad kézenfogva sétálni a babával, ha még egyedül nem tud járni. Picit elvan a játékaival, elmászkál négykézláb, de nagyrész az teszi ki a napunk hogy kézenfogva kell vele sétálni, ha nem megy vele valaki akkor jön a sírás. nagyon bak ha így sétálgatunk vele?
2014. jan. 7. 15:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nagyon BAJ?
2014. jan. 7. 15:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 kézzel vezeted, akkor igen az. Terheli a gerincét például. Inkább sírjon.

Mi játszottunk olyat, hogy pár lépésről próbált hozzánk jönni-ránkzuhant a végén.

2014. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Eddig két kézzel volt, 1 hete 1 kézzel megyünk.
2014. jan. 7. 15:30
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Hat... Igen, elvileg karos. A ferjem neurologus, anno amikor a mi lanyunk csinalta ezt mar 2 honapja, az volt az otlete, h amikor csak kerte, mentunk vele (o ugyanis mar 13 honaposan is ment onalloan, ha elfelejtette, h nem fogjuk a kezet, viszont ha eszrevette, hpgy mi a helyzet, leult es sirt...), de vettunk neki egy kis szeket asztallal, es ezzel indult be. Mindent az asztalra tettunk, amit szeretett, a szeket hatrebb toltuk, o rault (nem tudott egYedul meg felallni) es kijottunk. Elment erte... 2 het mulva stabilan jart. Onalloan 18 honaposan allt fel vegul, addig elmaszott valamihez, onnan startolt.
2014. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy-két hónapig tart maximum, utána már egyedül is menni fog, de én minimálisra csökkenteném a helyedben. Bezavar az egyensúly érzékelésébe, a lépés természetességébe, és nem mellesleg a te derekad is le fog szakadni.

Sosem fogtam meg a kezét a lányomnak és 9 hónaposan megtanult járni és elesni, ami nagyon fontos, mert a sérülés veszélye nagyban csökken. Most már persze fogom a kezét, mert menne mindenhová... :)

2014. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát mi rengeteget jártunk kézenfogva mert ezt akarta, semmi baja nem lett egyiknek sem. Nem is tudtam ezt, hogy baj lenne. Hónapokat így sétáltunk, pláne a kisebbeal aki 15 hósan volt hajlandó egyedül menni. A nagy már 11 hósan egyedül, de ő is kéreckedett kézenfogva járni előtte.
2014. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Káros. Nem csak azért, mert a gerincének árt, hanem azért, mert így nem tanul meg egyensúlyozni és esni sem. Pedig enélkül nincs önállóan járás.

Sohase fogtam a kezüket a gyerekeimnek, és az első 9 hónaposan, a másik kettő egyévesen már járt.

Nem baj, ha sír. Ha észreveszi, hogy nem ér el vele semmit, abbahagyja.

2014. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. jan. 7. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Bútorok mellett nem megy egyedül?

Feláll egyedül?

2014. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
kisfiamnál ugyan ez volt,nem hagytam sírni,szépen megtanult menni,semmi baja nem lett az ég világon!!!
2014. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!