Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónaposan még mindig kb 5x...

Eszo kérdése:

13 hónaposan még mindig kb 5x ébred éjszaka. ötletek?

Figyelt kérdés

van már 6 foga..de biztos most is jön neki..akkor számítsak rá,h amíg minden foga ki nem jön ez lesz???kezdem megszokni,mert lassan egy éve 100x kelünk éjjelente....nálatok hogy volt??arra gondolok,akiknél voltak ilyen problémák..

(kíméljenek a 2 hetes kora óta átalusszuk az éjszakákat típusok)


2014. jan. 7. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem mindkét gyerekem 2éves kora óta alussza át az éjszakát. szóval,igen.! amíg fogzott addig mi is kinlódtunk,és nem aludt
2014. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves múlt a kisfiam, és még mindig ébred, már "csak" háromszor kb.

Nálunk is volt olyan időszak, hogy rengetegszer ébredt, akár 20 percenként is, úgyhogy most már egész tűrhető.

Nálunk nem tudom, hogy volt-e köze a fogzáshoz, mert folyamatosan ébredt, csak hol több, hol kevesebb alkalommal.

Sajna csak a túlélést tudom javasolni mint ötletet, vagy esetleg a "vasszigort" (sírni hagyod), de ez nekem nem megy, úgyhogy én inkább kelek hozzá.

Szerencsére néhány perc alatt vissza alszik.

2014. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk az jött be, hogy amint kelt, tápszert dugtam a szájába, ekkor nem kelt utána már éjszaka, így megnöveltem a nappali étkezéseket. a 3 tápszer mellé kapott 5x szilárdat, reggeli-ebéd-vacsora-10órai-uzsonna.

mondjuk ezt 10 hónapos korában vezettem be, azóta nem ébred :)

2014. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 3-as hsz-hoz, én is hasonlóan csináltam. Az éjjeli ébredéseket tápszerrel kezdtem, majd a maradékot fokozatosan higítottam vízzel, hajnal 5-kor már szinte csak színezett meleg vizet kapott, kb. 3-4 nap múlva már annyira nem volt érdemes felkelnie.

Most 15 hónapos, 1 évesen még kb. 5-6x kelt fel, ez egyik napról a másikra megszűnt. Kb. 10 hónapos kora óta jól bevacsoráztatom (lehet, h.szomjas volt éjjel).

Majdnem egy év van a gyermekeim között és mikor megszületett a pici (3 hós aki angyalbaba és szinte végigalussza az éjszakát), na,azóta alszom én is - mióta két gyerekem van. Ez egy óriási segítség a nappali helytállásban.

Még vmi. Lehet, hogy csak cumiproblémája van, ha cumizik -mert éjjel elveszti. Vannak fluoreszkálós cumik, hátha ez megoldás.

2014. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a kérdés az,hogy mit csinálsz vele-ha ébred?megeteted?itatod?könnyű a jót megszokni.meg kell tanitani,hogy vissza tudjon aludni-ez nem lesz könnyű menet,mert már "idősebb"a babád-de,ha kitartó vagy,sikerül.

maradj mellette,simogathatod,csillapitani is kell a fájdalmat-de ne vedd az ágyadba,öleld meg-és ha megnyugodott,tedd vissza

(az én gyerekeim sem aludták át az éjszakát 2hetesen-sőt)-de megtanitottam visszaaludni őket. a nagy is magától alszik pici kora óta-igaz,elötte egy óráig szórakoztatja magát-énekel,beszélget..stb.most a picivel is ugyanezt csinálom végig)

2014. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!