Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondta ki gyermeked az...

Mikor mondta ki gyermeked az első szót? És utána milyen tempóban indult meg a beszédfejlődése?

Figyelt kérdés
Inkább azokra lennék kíváncsi, akiknek később indultak be a szavacskák. Leginkább az érdekelni, hogy mi az az egészséges határ, mikor még normális, hogy nem beszél semmit a gyerek :) Lassan 16 hónapos a fiam és semmi értelmeset nem mond. Egész nap be nem áll a szája, de csak a maga nyelvén beszél, hümmög. Szótagokat, szóelejét, semmit nem mond. Tudom, hogy még ráér, de azért érdekel, kinek hogy' alakult ez a babájánál. Egész nap beszélgetünk, sokat énekelek neki, mondókázunk, mutogatunk, nem hiszem, hogy ezzel a részével lenne gond. Anyukám szerint én is csak 3 éves korom előtt kezdtem el megszólalni, de kb 1-2 hónap alatt már szép kerek mondatokat használtam.
2014. jan. 9. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Lányom 11 hósan mondta hogy gyeje (gyere). Aztán 12-13 hósan is egyre több szót mondott, ami hasonlított, pl ata(apa), vuvu(vauvau, vagyis kutya), szuszu(cucu, vagyis cumi). Másfél évesen be nem állt a szája, csak mondta egyfolytában itthon is, idegen helyen is, meg állandóan mutogatott hozzá, mint aki magyaráz valamit. Érteni persze nem lehetett, mer halandzsa nyelven volt. De azért mindenki meghallgatta, mert nagyon édesen magyarázott, hatalmas gesztusokkal. 2,5 éves múlt, mikor már elég szépen beszélt, érthetően, mondatokban.
2014. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

14 hónapos volt a lányom amikor már tudatosan használta a mama, papa, baba szavakat. 15 hónapos koráig ezeken kívül semmit nem mondott. Aztán 15 hónapos kora után egyre több mindent mondott, most meg már be sem áll a szája :D

21 hónapos volt most de már mondatokban beszél, mondókázik.

Ez mindenkinél más, pl. a barátnőm kislánya már két éves elmúlt, de még mindig nagyon keveset beszél, és nem is lehet nagyon érteni amit mond.

Ne izgulj, beindul majd a fiadnál is és akkor egész nap mondja majd :)

2014. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!