Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor a szülőnek problémája...

Mikor a szülőnek problémája van a gyerek is megérzi?

Figyelt kérdés
Van egy 21 hós fiam!életem egyik legnagyobb és legfájóbb problémáját próbálom feldolgozni!megpróbálom minden erőmmel hogy a fiam ebből nem érezzen semmit!nagyon nehéz türelmesnek maradjak mikor napjába többször földhöz veri magát.mégjobban fáj hogy nem fogad szót nekem.de lehet érzi hogy nem érzem jól magam!vágyom hogy megöleljen és mikor én megölelem szeretném ha nem tolna el!de valahogy úgy érzem nem kötődik hozzám pedig annyira szeretem.rosszul esik hogy az apját ölelgeti puszillgatja engem egyáltalán nem .most lelkiekben nagyon padlón vagyok szükségem lenne a kisfiam szeretetére!
2014. jan. 13. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, biztos, hogy megérzik a gyerekek. Inkább mutasd ki az érzelmeket a kisfiadnak! Mondd el neki gyereknyelven, hogy miért vagy szomorú! Így, hogy magadban örlődsz, csak a feszültséget és a türelmetlenséget érzékeli és az neki sem jó, meg neked sem.
2014. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonlóképp voltam, mint te, a lányom kiscsoportos volt, a fiam akkor kezdte a bölcsit. Mindkettő kikészült attól, hogy én padlón voltam, a lányommal hamarabb rendeződött a dolog, mert ő megértette, amit próbáltam neki elmagyarázni ,hogy ezért-meg-azért vagyok szomorú, de megoldjuk stb, a fiamat viszont teljesen megkergítette a lelki gondom. Mivel hasonló korban volt mint most a tiéd, nagyjából át tudom érzeni, mint mész most keresztül. Nekem szerintem az segített, hogy egyrészt szedtem magnéziumot meg gyógynövényes cuccokat hogy ne legyek állandóan olyan labilis,hogy mindenért ugorjak vagy egyik pillanatról a másikra bőghetnékem támadjon, és ha stabilabb volt a kisugárzásom ,már minden eggyel jobban ment itthon is velük. Másrészt meg tripla adag türelem és elfogadás kellett a gyerekek felé, meg hogy mindig próbáljak mögé látni, mit miért tesz, vajon mit érezhet, mit szeretne elérni stb. Teremtettem új szokásokat, meghitt pillanatokra, aktív figyelemre/együttlétre hegyeztem ki azt a kis időt, ami esténként egymásnak jutott belőlünk, csináltam csakanyás programokat, amikor csakis azzal az egynek voltam ott és 10000%-ig vele. És rendületlenül közvetítettem feléjük, hogy bár nem mindig tetszik amit tesz, néha haragszom is vagy mérges vagyok, de sohasem őt utasítom el, hanem a tetteit, hogy az iránta érzett szeretetem megingathatatlan, bármit is tesz. Lassacskán megértette, egy elkezdett együttműködni, változott a viselkedése. Tanítottam neki konfliktuskezelő módszereket, leültem a bölcsis gondozónénikkel is nem egyszer, hogy miként kéne a továbbiakat és a kétéves "borzalmas" fiamból lett egy hároméves nagyszerű gyerek. Most már 4 lesz és az égvilágon semmi de semmi gond nincs vele.

Hozzáteszem, eddigre én is összekapartam magamat.

2014. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, átragad rá a feszültség, a szomorúság.

Dac- és hisztikorszak... Csak azért "utasít el".

2014. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!