Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a két...

Hogyan szoktassam le a két éves kis lányomat a szoptatásról?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Elveszed tőle.

Igazából neki már megszokás, hogy cicizik, mert már eszik mindent, tehát a fejlődéséhez szükséges tápanyagokat bőven másból is be tudja vinni, az anyatej számára már nem egy szükséges dolog.

Ha nem akarod, hogy ennyi idősen is kapjon, akkor nem adod oda neki a cicit és kész. Elmondod, hogy neki már erre nincs szüksége, adsz neki helyette tejitalt, tejet, tejterméket, abból bemegy a napi szükséglet tejalapú táplálékból.

Ennyi idősen azért már megérti a dolgok miértjét. Valószínűleg megszokásból és megnyugtatásból cicizik, de hát ha egyszer te már nem akarod, akkor nem kell ciciztetned.

2014. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én fokozatosan vettem el. Amikor kérte eszébe jutott, mindig kitaláltam valamit ami érdekelte, ennyi idősen biztos érdeklik a játékok, segíteni ebben-abban. Végül maradt napi 2, de az pont az alvás. Egyszer fájt a hasa, ráfogtam a cicire, elromlott a tej, csodálkoztam, ő mondta inkább cumival alszik akkor. Persze alváskor azért kérte 2-3 napig, de hamar elfogadta, hogy nincs hiszen megbeszéltük, pedig nagy cicis volt. Figyeld a kis életét, hátha lesz valami hasonló kis apróság, amire tudsz hivatkozni. Hidd el nagyon okosak már ilyenkor lehet velük beszélni. A legfontosabb, hogy te határozd el magad, mert megérzi, ha bizonytalan vagy. Hidd el könnyebb, mint gondolnád, én sem hittem volna.
2014. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam egy hétig apával aludt. Igaz, volt olyan éjszaka, hogy rácuppant, de a szörös nem volt az igazi, igy már nem is kereste tovább :-D

ö akkor 22hónapos volt :-)

2014. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!