Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 5 napos kisfiam mindig...

Az 5 napos kisfiam mindig elalszik szopizás közben, sehogy nem tudom ébren tartani. Maximum 30 grammot tud így szopizni, aztán alszik. Mivel tudom rávenni, hogy ébren maradjon?

Figyelt kérdés
Már próbáltam óvatosan csipkedni az arcát, a tarkóját, masszírozom, de semmi eredmény. De ha így elalszik maximum fél óra múlva felébred és megint enni kér.Járt már valaki így? Így akár egész nap cicin lehetne. Tegnap óta azt csinálom, hogy lefejt tejcsit adok neki szopizás után cumisüvegből, hogy a kellő mennyisége meglegyen. De lehet, hogy többet ártok vele, mint használok.
2009. dec. 3. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanígy voltunk mi is, azt gondoltam ez nem normális, de az, sok baba ilyen, én nem tudtam mit tenni, állandóan cicin volt, 30-akat evett, de nézd a jó oldalát, fokozza a tejtermelést, és nem fog fájni a hasa, mert enm eszik meg egyszerre sokat. A cumisüveggel vigyázz, mert ebben a korban még könnyen cumizavaros lehet. Nálunk kb 4 hétig tartott ez a helyzet, ezt ki kell várni, soha nem tér vissza ez az időszak, gondolj arra :)) Minden jót! Kitartás!
2009. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj kitartani és sokszor szoptatni. Nálunk is ez volt a helyzet, ráadásul iszonyatosan nehezen ürült a tej, egyszerűen nem tudta kiszívni szerintem azért aludt be állandóan (fejésnél én is kínlódtam, szakemberek is csodálkoztak milyen erő kell hozzá ). Ahogy letettem már ébredt is és cuppogott a kezén, de szopásnál egy perc múlva aludt is újra. Én nem mértem azt hittem, hogyha nem sír akkor jóllakik. Viszont sajnos egyáltalán nem hízott, szó szerint semmit, hogy az orvos azt mondta tápszerezni kell. Sajnos rájött, hogy a cumiból jön a kaja, nem úgy mint a ciciből. Én azt tanácsolom, hogy a lefejt tejet kanállal vagy pohárból add neki, az nem zavarja meg. Én ma már biztos hívnék szoptatási tanácsadót is, hátha a mellrehelyezési technikával is van probléma.
2009. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia nem elsz semmi gond gondolj ara hgoy az ő kis gyomruk még csak diónyi nagoyságú és akkor mindjárt megnyugszol hgoy csak ennyit eszik de különben jobban tenéd ha a mérleget eltennéd főleg ha első baba mer bele fogsz hülyülni a méricskézésbe és előbb utóbb nem fogod tudni majd szoptatni a babát mert az idegeskedés miatt elapada tejed elég ha naponta egszer méred ha már mérni akarod, ha nyugodt kisbaba akkor meg főleg nincs semmi gond



a mérlegelés azért mondtam mert az első babánknál mi si így jártunk aztána a másodiknál meg a harmadiknál aki most 3 hónapos már rutinosak voltunk :)))


a fejőt is felejtsd el


fél óránként etesd nyugodtan éna középső lányunknál éjszak is 10-12 alkalommal szoptattam és nem haltam bel és 18 hónaposan választottuk el mert jött a kistesó

2009. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, az elején így megy. Nagy munka nekik a szopizás. Igény szerinti szopizás jelentheti, hogy van, hgoy egész nap cicin van :o) Nálunk is így volt elején. Állandóan próbáltam kitalálni , hogy csináljam, variáltam, stb. Aztán a végén eldöntöttem, hogy ösztönösen, ahogy a babám kéri, ami megterhelő volt nagyon az elején,de olyan szépen kialakult pár hét alatt. Én cumisüvegből nem adnék neki (nincs semmi baj a cumisüveggel,cumipárti is vagyok), csak hosszútávon az a kényelmesebb ha a cicire szokik inkább , szerintem. Nem kell sterilizálni sem, és baba jobban ki fogja tudni szívni, ezért több fog termelődni, mintha te fejnéd le. Hetente növekedni fog az időtartam, ameddig fenn tud maradni szopizás közben, és ezért egyre hosszabb ideig fog enni. Nekünk ilyenkor a 2 óránkénti szopizás volt, néha azt is alig bírta kivárni. Egy biztos, hogy most hogy ilyen hamar sötétedik, fáradékonyabb amúgy is egy picibaba, ezért nagy fénynél szopiztassad és beszélj hozzá mikor kezd elaludni, és ilyenkor próbáld megbüfiztetni, és úgy folytatni az evést, mert néha a buborékok is felkeltik. Kitartást, csak "hallgass" a babára és az ösztöneidre.

3 hós baba anyukája

2009. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!