Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor (melyik étkezés után,...

Mikor (melyik étkezés után, esetleg fürdés közben), milyen gyakran és hogy mossátok 1 éves babátok fogát?

Figyelt kérdés

Vettem egy ujjra húzható fogkefét elvileg lenyelhető fogkrémmel, de nem tudom eldönteni, mikor is lenne érdemes fogat mosni. Elvileg ugye este az utolsó étkezés után mindenképp kellene, de nálunk az utolsó étkezés még tápszer, amin szép lassan be szokott aludni, illetve ha mégsem, a fogmosással már nem szeretném felzaklatni, mert utána csak sétálva, kézben hajlandó elaludni, s már nem bírom a kis 11 kilóját félórákon át ringatni.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. dec. 7. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányomnak már 10 hós kora óta állandó időpontban mossuk a fogát:

- reggel a reggeli után mosom a fogát (én is ekkor mosom és így könnyebben kedvet kap hozzá)

- Este pedig fürdés közben. Ne aggódj a tápszer miatt, a kislányom is fürdés után iszik még 2,5 dl tejet.


19 hós kislány anyukája

2009. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2009. dec. 7. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is rendszeresen "mosunk" fogat, függetlenül attól, hogy mikor eszik utoljára. A rendes fogmosás minimum két perc, annyit úgyse bír ki, úgyhogy szerintem fürdés közben átmosod neki az bőven elég. Mi is úgy szoktuk. Aztán majd ha nagyobb lesz bevezetheted az étkezés utáni fogmosást. De mi a háromévesnek is csak átsikáljuk amennyire hagyja és rendben vannak a fogai.
2009. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En kislänyomnak azota mosom a fogät amiota van neki(6 hos.kora ota)!reggel,es este de fürdes utän,mert a täp utän ö is bealszik!Babafogkefevel ami pont ugy nez ki mint a mienk,csak kisebb,es babafogkremmel.
2009. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, maradunk a fürdés közbeni fogmosás mellett. A többi étkezés után egyelőre nem erőltetem.
2009. dec. 8. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!