Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3 hónapos babánk nem kéri a...

A 3 hónapos babánk nem kéri a cumit, de rákapott az újjacskájára, kezére. Ez most már így marad? Mivel lehet leszoktatni, meggátolni az újjszopást?

Figyelt kérdés
2008. júl. 19. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is 3 hónaposan kapott rá az ujj- és ökölszopizásra, de nem hiszem, hogy le kéne szoktatni róla. Most 4 hónapos, jön alul a foga, és állandóan tömi be a kis öklét a szájába. Szerintem ez teljesen természetes, majd leszokik róla magától. MÉg nem láttam felnőtt embert ujját, vagy kezét szopni :-))
2008. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Megvallom őszintén, és ne vessetek meg érte, de én, amikor a fiam elkezdte az ujját szopni, mindig kicseréltem cumira. A rémálmom vállt volna valóra egy ujjszopós babával/gyerekkel. Mert azt ugyebár elvenni nem lehet. A nagyobbik 3 éves kora előtt leszokott róla, a kicsi most, 21 hónaposan. Egyik sem sírt érte (és nem erőszakkal vettem el, hogy most anya így döntött, kész vége), mondjuk betartottam, hogy csak alváshoz kapták meg, megnyugtatásra ne azt használja! Az ujjszopásnál ez szinte kivédhetetlen. Ha elutasítja a cumit, akkor viszont nincs mit tenni.

Első válaszolónak csak érdekességképpen: barátnőm bevallotta, hogy 16 éves koráig szopta az ujját, és saját magát szoktatta le úgy, hogy befáslizta az ujját........

2008. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
A mi kislányunk is az ujját szopja, és kizárólag a babakocsiban,(de már ott is ritkán), illetve a gépkocsiban fogadja el a cumit. Nem gondolom, hogy erőszakkal le kéne szoktatni őket, hiszen ők tudják, hogy nekik mi a jó. A barátnőm állandóan kesztyüt húzott a kislánya kezére (nyári baba), és nem ért el vele semmit, mert a kislány mégis szopja az ujját a mai napig, és már elmúlt két éves. Amúgy én is hat éves koromig szoptam az ujjam és mire suliba mentem szépen megértette velem az édesanyám, hogy már nagylány vagyok és nincs rá szükségem, csúfolának érte, stb. Szóval szépen leszoktam róla. Én is elkeseredtem mert jobban szerettem volna ha játszó cumizik, de ha ő így döntött akkor ez van. A kisbabákat is tiszteletben kell tartani, mert már nekik is van intelligenciájuk, csak épp beszélni nem tudnak. Sok sikert: T.
2008. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ha nincs a cumi a szájában, akkor az öklét gyömöszöli, vagy az ujját. de ha észreveszem, rögtön a cumira cserélem. Mert én sajnos láttam, felnőttet magáról megfeledkezve ujjat szopni.... Cumival viszont még nem. De egy kicsit azért hagyom néha, mert azt is meg kell ismernie, de csak nagyon kis időt. Utána talán a cumit is könnyebben elfogadja.
2008. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!