Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatejet tényleg lehet...

Az anyatejet tényleg lehet szembe csepegtetni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen,és nem csak oda hanem orrba is,ha náthás a Baba,vagy akár Te!Sokkal jobb gyógymód,mint a gyógyszer!Mi már próbáltuk,és saját magamon is.2 nap elmúlt egy sebem pl.
2009. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekelne, mert 3 hós babám pár napja könnyezik, meg váladékozik a szeme...
2009. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!!!
2009. dec. 9. 11:29
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Én is haszánltam, sőt nekem árpa volt a szememen, és arra is ajánlotta a doki, és bevált!
2009. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Közvetlenül a mellből csepegtessek a babám szemébe, vagy egy kiskanálból?
2009. dec. 9. 11:38
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Én közvetlenül cseppentettem. Előtte letörlgettem langyos vízzel a bimbót, és hajrá. Így ha valami miatt ütközik a szeme a cicivel kisebb a baj, mint ha kanállal teszed.

De nagyon szépen tisztította a fiam szemét. Persze nem azonnal, és hírtelen több csipa volt a szemén, de azért mert kimosta egyszerre az összeset. Háromszor csppentettem, és rendbe is jött. Kammilás gézzel törölgettem le, ennyi volt a plusz segítség.

2009. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Az én babámnak egy szösz került a szemébe és nem tudom kiszedni!

Remélem az anyatej hatásos lesz!!

2009. dec. 9. 11:49
 8/14 anonim ***** válasza:

SZerintem NEM!!!!!!

nekem a védőnőm és az orvosom is mondta hogy nem szabad.

te belecsepegtetnéd a szemedbe?

arra is mondják hogy ha kisebesedik a mellbimbó hogy jó rá. de most gondolj bele sebes mellbimbóra rákened a tejet, jó kis baktériumforrás. a védőnöm is így mondta.

kisfiamnak is volt nem egyszer szempilla a szemében 1-2 hónapos korában, őket még nem zavarja. a védőnőm mondta hogy kamillateát kell csinálni oldalra fektetni a gyerkőcöt és a szemére csepegtetni. amúgy meg egy nap alatt kijön neki.

ja és elmesélt egy történetet is szemész barátnőjétől hallotta. egy kisfiunak folyamatosan be volt gyulladva a szeme már semmi sem használt neki pedig mindent kipróbáltak, és akkor megkérdezte az szemész doki az anyát hogy használ e még mást is a gyógyszereken kivül és mondta hogy egy pár csepp anyatejet mert állítólag az segít.

erre mondta a doki hogy azonnal hagyja abba. abbahagyta és egy két nap alatt helyre is jött a baba szeme.

én biztos nem csepegtetnék bele.

de döntsd el te.

2009. dec. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsónak.

Mind szemész, mind általános orvos, mind védőnő javasolta nekem, hogy kíméletesebb és hatásosabb ez a módszer mint bármi más szemcsepp.

A sebes bimbót is helyreteszi alig egy nap alatt, egyáltalán nem baciforrás.

Nem tudom merre él a csodacsapatod, érdekes a fővárosban elfogadják nem vajákos hatékony módszernek.

2009. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Az anyatej pontosan,hogy nem "bacihordozó".Akkor ne is szoptassunk,mert ártunk a Babánknak?Ilyet nem hallottam,sőt nekünk pl javasolta is annó a védőnő,és orvos is!Csodálkoztam az utolsó előtti válaszolóval.Semmiképpen nem ártasz vele.Nekem sajnos nagyon csúnyán kisebesedett a mellbimbóm és a nővér mondta,hogy kenegessem be vele,és 2 nap alatt meggyógyult!Szóval egész nyugodtan cseppenthetsz a szemébe,orrába!Volt olyan is amikor hirtelen nem tudtam megmosni előtte a cicim szoptatás előtt,akkor gyorsan előtte körbekentem a bimbómat,mert ezzel megöli a bacikat amik rajta maradtak,utána nyugodt szívvel szoptattam Babám!Semmi baja nem lett,még csak szájpenésze sem volt!

Üdv: Sz.

2009. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!