Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják a kisfiamra,...

Miért mondják a kisfiamra, hogy "öreg lélek"?

Figyelt kérdés
Sokan mondták már rá, én nem értem. Igaz, hogy nem egy átlagos kisfiú, még csak 10 hónapos, szinte soha nem sír, csak mikor még nagyon kicsi volt. Simogat, puszil, nagyon érdeklődő, a zenét, főleg az érzelmesebb dalokat nagyon figyeli, sokszor észrevettem, hogy a kedvenc dalomon meghatódott. Lehet, hogy emiatt mondják? De mit jelent ez a kifejezés?
2014. febr. 24. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Öreg lélek = nagyon sok életen van már túl a lelke. Már ha hiszel a reinkarnációban persze. És igen, lehet öreg lélek, és érezd magad nagyon szerencsésnek, amiért egy ilyen baba anyukája lehetsz, és vigyázz Rá nagyon. Egy szintén öreg lélek anyukája.
2014. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj.



Az én lányom is ilyen, és anyósom egyik barátnője rendszeresen így is hívja, amitől én is, és a férjem is egyaránt totál és teljesen kiborulunk, majd nevetünk rajta egy jót. :)

2014. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
második, a te lányodat miért hívják így? én is hallottam az egyik szomszédomra, de nem rémlik, hogy rá miért mondták. amúgy nem sokszor hallom ezt a kifejezést babákra
2014. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert nyugis, nem egy sajtkukac, és meglepően okos 2 évesen. Vagy nem tudom. Én nem hiszek az ilyen dolgokban, egyfelől református vagyok, másfelől meg orvos. :)
2014. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Tehát ha egy baba nyugodt, nem sajtkukac, és érdeklődő, akkor az öreg lélek? MI ennek a jelentősége? Ő különb mint a többi gyerek, vagy nagyon okos, vagy bölcs, vagy mi? Komolyan nagyon érdekel!

Aki tudja, írja le légyszives- köszi!

2014. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Érdekes.Én lányom sajtkukac,de mégis érdeklődő,heves,de figyelmes,szeretetre méltó és táncol minden zenére,imádja az állatokat,rengeteg szót tud 16hónaposan.És már 8hónaposan mondott pár szót.És nem hiszek a reinkarnációban...
2014. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
JAj, nem hiszem el, h már kötekedni kell...én egy szóval nem mondtam ilyeneket, csak egy fogalom jelentésére voltam kíváncsi...
2014. febr. 24. 22:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam szintén.... mintha nem először találkozna dolgokkal, de pár hetes korától. Szinte alig sír, minden érzelmet kifejez, de főleg pozitívat. Ölelget, bújik, soha egy rossza megnyilvánulása (harapás, csípés, ütés) nincs. Altató dalokra és szomorú népdalokra elsírja magát.
2014. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: a zene a mindene, komoly zene és népdalok és a hangszerek. Akik pedagógiával foglalkoznak, eddig kivétel nélkül azt mondták, hogy nagy kincs van a birtokunkban, nem mindennapi gyerek. Nekem fogalmam sincs, mert első gyerek és soha ne voltam kapcsolatom kicsikkel, tesóm sincs.

Nem hisztis, türelmes gyerkőc.

2014. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok,

ha rám gondoltál, én nem akartam kötekedni, engem tényleg érdekelne, hogy mit takar ez az öreg lélek kifejezés?

ahogy az első válaszoló írta, hogy igazi szerencse hogy egy ilyen kisgyereknek lehetsz az anyukája! Konkrétan mire gondolt?

2014. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!