Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyennek tartottad a babával...

Milyennek tartottad a babával az első 12-18 hónapot?

Figyelt kérdés
Könnyűnek vagy nehéznek élted meg? "Visszasírod" az első évet vagy úgy érzed könnyebb már vele és jobb a kisgyerekes korszak?

2014. márc. 11. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon nehéznek, de felbecsülhetetlennek!

Próbálom megtalálni a jót az aktuális korszakban, de ahogy mindben más a jó, más a nehézsége is.

2014. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Az első év nehezebb,mint a 2.,mert akkor még sok mindenre nem képesek,nem tudják megmondani mi a baj,miért sírnak,mijük fáj,stb
2014. márc. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem bár nagyon jó volt az első év, sokkal jobb volt az általad említett korszak. Már járt, ide- oda mentünk babakocsi nélkül. Majdnem mindent ehetett. Elvolt mellettem, ide-oda járkált a lakásban. 17 hónaposan kapta meg a játékkonyháját, állandóan főzött velem, mikor én az ebédet készítettem. :) Imádtam. Ekkor kezdett beszélni, már mondatokat is használt. 15 hónaposan már az apukája is elaltathatta, mehettem futni pl. este. Totál kialakított a saját kis napirendjét, mindig tudtam hozzá igazodni. Nagyon jó volt. Még friss az élmény, hiszen csak 20 hónapos. :)
2014. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első fél év nagyon nehéz volt, amikor benne voltam. Utána már egyre könnyebb lett, mert egyre több felé csavarogtunk, kiismertem a babámat, tudtam nagyjából milyen természet, különböző helyzetekben hogyan reagál.

De! Utólag minden megszépül! :) Úgy babáznék újra! Tesóprojektben vagyunk, úgyhogy remélem hamar összejön. :)

2014. márc. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

az enyém 16 hós és most nagyon jónak érzem. természetesen imádom az első perctől, de ahogy írtátok mostmár egész más, hogy nem kell minden mozdulatban segíteni, többet el van egyedül stb.

mi is tesóprojektben vagyunk, még nem jött össze, pár hónapja "adjuk meg az esélyt". Ti mióta próbálkoztok?

Többiek, nektek mikor jött tesó-akinek jött már?

2014. márc. 12. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Ez az első igazi próbálkozós hónapunk. Már egy ideje nem védekeztünk komolyan, volt is egy terhességem, de méhen kívüli volt sajnos.

Most azért nem bíznám a véletlenre, így ovuteszteltem. Majd meglátjuk mi sül ki belőle! :)

2014. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

én érzem az ovumat, teszttel ellenőriztem is.

fejben igazán most jutottam el. viszont szoptatok még ez lehet nálam most hátrány..:-)

2014. márc. 12. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Októberben sajnos volt egy vetélésem és most kicsit várunk. Kiélvezzük ezt a nyarat még hármasban aztán remélem jön a tesó. Kívánom nektek, mielőbb teljesüljön tesó- vágyatok! :)
2014. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én most az áprilist szeretném "kivárni", mert elutazunk pihenni és olyan jó lenne már egy kicsit napozni így 2 év után, ugye babásan már az is tiltólistás :-)

köszönöm, én is nektek!!

2014. márc. 12. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!