Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3.5 hónapos csecsemőnél lehet...

3.5 hónapos csecsemőnél lehet a reflux jele az, hogy nagy étvággyal elkezd enni pár perc elteltével meg hátra feszíti magát és elkezd sírni?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon jó étvágyú volt, minden hónapban1 kg-ot hízott, most meg kb 30 ml után elkezd sírni. Bukni nem szokott, de a gyerekorvos refluxra gyanakszik. Hétfőre kaptunk időpontot izotópos vizsgálatra, de most ez a pár nap egy örökkévalóságnak tűnik, minden evése egy rémálom számomra.

2014. márc. 11. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jön neki rendesen a tej? Nem lehet, hogy elfogy, azért hagyja abba a szopást, és azért sír, mert még éhes? Barátnőm is csak három hónapig tudott szoptatni, utána elfogyott a teje.
2014. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos már nincs tejem, tápszeres baba.

Én is gyanakodtam arra, hogy eldugul a cumisüveg, de sajnos nem.

2014. márc. 11. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisfiam, úgy 2 hónapos lehetett, amikor egyszer pelenkázás közben megfeszült az egész teste, a fejét oldalra fordította, a kezeit és lábait nyújtva megfeszítette (kezei két oldalt nyújtva, lábai terpeszben megfeszülve) és hangosan nyögött. Nagyon megijedtem, azonnal hívtam az orvost. Elküldött minket mindenféle vizsgálatra, voltunk alvásos EEG-n, hogy nem-e epilepszia. Végül kiderült, hogy enyhe refluxa van. Nagyobbat csak ritkábban bukott. Ilyen görcsroham volt még egy pár, aztán szépen lassan kinőtte a refluxot. Viszont soha nem evés közben jött ez a megfeszülés.
2014. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogával van baj.

Az én kislányom 4 hónapos, de kb 3 hónapos kora csinálja ezt. Anyatejes viszont. Rákap a cicire, elkezd szopizni, aztán hirtelen letépi magát, hátrafeszül, elkezd sírni, majd kapkodva keresi a cicit megint.

Fáj a kis ínye, mikor pedig szív, a vákuum miatt még rosszabb. Én Camomilla homeopátiás golyócskákat adok neki reggel-este 3-3 golyócskát, és azóta semmi baja nincsen. Nagyon ritkán jön ez elő, de akkor is esténként inkább.

Hátha nálatok is csak ez van, és nem refluxos a pici.

2014. márc. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!