Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit belezavarodtam a...

Kicsit belezavarodtam a hozzátáplálás menetébe!?

Figyelt kérdés
Elkezdtük a hozzátáplálást de nem tudom hogyan csináljam.Amíg nem váltjuk ki pl.a tízórait,addig kóstoltassam vele az ebédet és az uzsit vagy ne?Szépen eszik mindent amit kínálok neki.Eddig napi kétszer adtam neki szilárdat.Légyszi irjátok le,hogy hogyan csináltátok az elején.
2009. dec. 16. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindhárom gyereknél úgy csináltam,hogy az új ételből adtam neki egy kicsi kóstolót.Ha ízlett neki,és nem is lett tőle baja (hasmenés,szorulás) sdtb.akkor a következő evésnél(másnap )annyit adtam amennyit megevett.Nálunk ez bevált.
2009. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem de hány étkezésnél kóstolgattatok eleinte?Napjában többször vagy csak egy időpontban?
2009. dec. 16. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is pont ezzel küzdünk most. Én úgy csinálom, hogy adok neki először néhány kanállal, vagy amennyit elfogad, utána megkínálom tápszerrel. Következő nap annyit adok, amennyit elfogad, és szintén tápszer. A babám nem nagyon kedveli az új ízeket, keveset eszik nagyon. Én 1 nap csak 1-szer adom neki az újat, kb. dél körül.Délután még próbálkozok tejpéppel, de azt sem nagyon eszi, úgyhogy marad a tápszer. Sok sikert!
2009. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsőre egy étkezést válts ki, mikor ez megvolt, akkor jöhet a másik étkezés. Tehát először egy nap, csak egy étkezésnél kóstoltass.

Üdv :)

2009. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt akartam tudni.Köszi.Azért még irjatok!Érdekelnek a tapasztalatok!
2009. dec. 16. 22:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy csináltam, hogy pl hétfőn 2 kanál almalé, másnap 5, szerdán már püré, csütörtökre több püré, míg meg nem evett egy adagot. Aztán mondjuk pénteken barack, szombaton még több barack, vasárnapra alma-barack.

Egyszerre csak egy étkezést kóstoltass, ha kiváltottad, jöhet a következő.

2009. dec. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!