Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudna nappal is aludni?

Hogyan tudna nappal is aludni?

Figyelt kérdés

A fiam 2,5 hónapos. Az éjszakai alvásokkal nincs gond, átalussza az éjszakát az első perctől kezdve. Fél 8kor fürdés, utána kajcsi, be a kiságyba és már alszik is. Néha még nézelődik kicsit, 2szer megsimogatom a buksiját és bevágja a szunyát. Legkésőbb negyed 9kor alszik, első ébredés fél 4-4körül, evés, és alszik tovább 6ig. Onnantól felvan. Egész nap nem alszik, szinte semmit, legfeljebb fél órákat. Ezt csinálja már vagy 2 hete. Üvölt, mert már nagyon fáradt, aludna, de sehol sem marad, sehogy sem jó neki. Eleinte elaludt a babakocsiban, már az sem használ. Ölben sem alszik el, nappal a kiságyban sem, se hason, se hanyat, se sehogy sem. Akkor sem, ha mellé fekszem, akkor sem, ha egyedül van. Ha már az ordítástól elfáradt, akkor beájul, de max. 20 perc múlva megint felvan.

Este tényleg semmi problémája nincs, tudja, hogy fürdés után evés-alvás, egy hangja sincs sose.

Csak a nappalok kezdenek elviselhetetlenek lenni, mert néha már tényleg annyira fáradt, hogy már ragad le a szeme, de akkor sem alszik, csak üvölt. Pelus tiszta, hasa nem fáj, foga még nem jön... Már tényleg nem tudom, hogy mi lehet a baja.

Van valamilyen megoldás erre, vagy egyszercsak "kinövi"?


2009. dec. 16. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ezt csinálja napközben, pedig már 5 hónapos. Ha látom, hogy álmos, én megpróbálom elaltatni, na akkor kezdődik a cirkusz. Ezzel csak az a gond, hogy idővel rászokhat arra, hogy nem alszik el egyedül, csak ringatva például. Nem tudom, hogy lehet ezt megoldani, én is csak abban reménykedem, hogy "kinövi". Én még azt szoktam csinálni, hogy amikor már látom, hogy álmos, és nem hajlandó aludni, kiviszem néhány percre a levegőre. Ez általában beválik, de sajnos ez sem hosszútávú megoldás.
2009. dec. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért nem kérdezed meg Vida Ágnes gyerekpszichológust, hogy mit tanácsol?Hátha lenne jó ötlete.

[link]

2009. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Bocsi, babapszichológus.Alvászavarokkal, alvásproblémákkal foglalkozik.
2009. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is ilyen volt!Már lassan kezd kinőni belőle.25-én lesz 5 hónapos.

Nekünk 2 hónapos korától az ínye miatt csinálta ezt.Lehet,hogy még nem jön a foga,de attól még az ínye fájhat...Próbáld meg,hogy be kened neki Dologél-lel.Ez ártani nem árt neki,mert gyógynövényes.Vanilia íze van és az amúgy is nyugtatja a babákat.

2009. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok!

El felejtettem,patikában lehet kapni.1000 forint körül van talán...

2009. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

A két legegyszerűbb dolgot ajánlom - RINGASD!


Ezekkel:

[link]


[link]


Hidd el, a ringatásnál nincs megnyugtatóbb. Nekünk a mei-tai nagyon bevált!!! Hallgatja a szívverésem, közben hozzám bújhat, én pedig elringatom a járásommal, sőt még a dolgom is tudom közben csinálni, nem kell a lakásban karban ringatva fel-le járkálnom.

2009. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Megpróbálom a dologélt, holnap veszek és írok a babapszichológusnak is. Hátha végre aludna nappal is egy kicsit, mert néha a szívem szakad meg, hogy nem tudok neki segíteni és csak ordít.
2009. dec. 16. 21:51
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Amikor már a babakocsiban sem volt hajlandó aludni, áttértünk a kengurura, abban is 2 napig volt hajlandó aludni, azóta abban sem, csak üvölt és löki el magát, meg tépi a hajam. Már minden ilyen praktikát kipróbáltunk, a ringatásra is kicsit abbahagyja az ordítást, aztán eszébe jut, hogy elfelejtett sírni és rákezd megint.
2009. dec. 16. 21:57
 9/13 Bea24 ***** válasza:
Szia! Az én kislányom most 4,5 hónapos és ő is küszködött ilyen problémákkal, teljesen ugyanez volt a szitu, este nálunk is minden rendben, fürcsi, vacsi, szunya. Nálunk úgy oldódott meg a helyzet, hogy egyszer csak jött az ötlet és egy textil pelussal egy rétegben letakartam a szemét és seperc alatt megoldódott a nyüglődés, mert ettől elaludt,van, hogy azonnal. Szerintem az volt a gond és nálatok is, hogy már nagyon érdekli a külvilág és inkább nézelődne, mint aludna. Ha látom, hogy álmi, ráteszem és szundi van. :) Szerintem próbáld meg, nem vesztes semmit és majd írj, hogy hogy alakult! Üdv. Bea
2009. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ugyanez a helyzet. 2 hónapos volt a kisfiam mikor már átaludta az éjszakát, viszont nappalok egyre rosszabbak lettek. nem alszik szinte semmit sem napközben, persze nyügös fáradt. ha látom hogy álmos, belerakom a kiságyba, akkor csak forog meg ordít. kiveszem ringatom, akkor meg kitekeri teljesen magát, nem bírom még tartani sem. Akkor jön a pihenőszék, és abban ringatom. Már 7 hónapos, bízom benne hogy valamikor is kinövi. Este fürdés után persze magától alszik el, nem kellek hozzá. Tegnap még annyit sem aludt mint szokott, mert 2 részletben aludt 1 órát. Na kitartás anyukák, remélem mindenkinek megoldódik az alvásprobléma. sziasztok.
2009. dec. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!