Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két első felső, bal alsó,...

Két első felső, bal alsó, most meg a bal felső négyes. Így jöttek a babám fogai. Normális ez?

Figyelt kérdés
9 hósan kijőtt két nap különbséggel a két felső, aztán 11 hósan kb a bal alsó középső, és reggel vettem észre (véletlenül, mert ott még nem kerestem fogát)hogy jobb oldalon felül kinnt van egy foga, szerintem a negyedik, mert a "szünetben" kettő tuti elfér még. Normális ez? Hallottam már olyat hogy nincs meg valakinek a fogcsírája, félek kicsit. VAgy létezik hogy ilyen öszzevissza jönnek neki?
2009. dec. 18. 08:53
 1/4 A kérdező kommentje:
13 hós, és akkor így tehát 4 fogunk van.
2009. dec. 18. 08:54
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk az alsó 2 után felül bal oldalon jött a 3.-ik.Az már jól látható volt mire kijöttek az elsők:)
2009. dec. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyenlőre nincs miért aggódnod!

a lányomnál sem megszokott a fogzási sorrend, és én is már nagyon izgultam, de a dokink+védőnőnk megnyugtatott, hogy az a lényeg, hogy kb 2 éves korára 6 foga legyen, a sorrend és az időbeliség tök mind1.

a lányomnak 12,5 hós korában bújt ki egyszerre az első 2 foga: a felső kettesek.

aztán 2 hét múlva az alsó egyesek szintén egyszerre és most 15 hósan a két felső egyes tört át pár napja.


ráadásul a felsők hézagosak, az alsók meg ferdén állnak, de állítólag ez sem jelent semmit, mert még a helyükre nyomulhatnak ahogy a többi fogacska kijön, vagy ha így maradnak ,az sem jelenti azt, hogy a csontfogak is csálék lesznek - ezt meg a fogorvosunk mondta.


szal nyugi - nálatok sincs sztem semmi baj, csak kicsit eltérő a fogzási sorrend.

2009. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 13 hónapos,9,5 hónaposan jött ki az egyik alsó középső,2 hét múlva a mellette levő.

11,5 hónaposan jött ki a bal felső kettes,rá 2 hétre a jobb felső kettes.

Középen felül nincs fogacskája,így kis vámpír:)

2009. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!