Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnál így másodikat?

Vállalnál így másodikat?

Figyelt kérdés

2 éves a lányunk, én még tanulok, de közben itthonról dolgozom. Akkor is tanultam, amikor a lányunkat vártuk, és végig, míg pici volt, egészen idáig, szeptembertől újból fogok... Nagyon szeretem mindkét szakot, amit végzek/végeztem, egyiket sem szeretném/szerettem volna feladni, de.


Mostanában nagyon szeretnék második babát. Minden percben csak erre vágyom.


A férjem orvos, jó munkahelye van, saját lakásunk, saját autónk, hitel nélkül, a havi bevételünk, ha a 2 éves bölcsijét levesszük belőle 370-400 ezer forint körül mozog.



Te mikor vállalnál babát? 4 év múlva, ha a második szak is véget ér gyakorlatostól-mindenestől, vagy megpróbálkoznál vele most...?

A férjem bármikor benne lenne, én vagyok még bizonytalan. De nagyon. A lelkem nagyon vágyna rá, az "infrastruktúra" is megvan, de félek belekezdeni újra egyetem mellett.



Vagy ha nem vállalnád, hogyan állítsam le magam a témáról...? Teljesen belezsongtam...


Segítség: mind a négy nagyi, plusz 2 nagybácsi- 1 nagynéni.



Véleményeket várok, azt, hogy ti mit tennétek, nyilván nem ez alapján döntenék, most csak tájékozódnék. :)


2014. ápr. 9. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most vállalnám a helyedben :)
2014. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

óóóó, hát akkor mikor, ha nem most? :)


Nekem 5 évvel idősebb a bátyám, nagyon jó testvérek vagyunk, mégis a kisebb korkülönbségre szavazok.

2014. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben vagyunk mi is :) a kisfiam mellett végzem az egyiket, és majd a tesó alatt fogom a másik szakot :) segítségem viszont nincs, csak a férjem, de ő nagyon sokat segít :) a fizuja is kb. így áll, mint nektek, bár ő nem orvos :) Mi úgy döntöttünk, még idén belevágunk, jöhet a tesó :) Nektek is ezt ajánlom, minden adott, a tanulás meg inkább szórakozás, legalábbis nekem néha jobb kikapcsolódás, mint bármi :)
2014. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalat alapján mondom, hogy jobb lenne, ha akkor vállalnád a második babát, ha már nem tanulsz, ha te szeretnél a gyermekeiddel foglalkozni és nem a nagyik, nagybácsik lennének a pesztrák.
2014. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem érzem problémának, ez alatt a két év alatt sem vigyáztak a családtagok a tanulás miatt a lányunkra. :) Inkább oviból-bölcsiből hazateleportálásra vállalkoznak ilyenkor, főként, ha a férjem ügyel, vagy külföldön van.
2014. ápr. 9. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Csakhogy két gyerek már nem olyan, mint az egy, a pici szinte minden idejét leköti a mamának, és ilyenkor a nagyra is jobban oda kell figyelni, mert jön a "féltékenység", elég nehéz időszak, nem sok időd maradna a tanulásra.
2014. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez bennem is felmerült. A lányunk már a kórházban is átaludta az éjjeleket, gyakorlatilag soha nem sírt, nyugodt, nagyon-nagyon békés, és extrán jó alvó baba volt. Nem tudom, hogy tudna-e ez a csoda másodjára is ismétlődni, vsz. nem. :) Tehát a töprengésem egyik tárgya valóban ez: míg a kislányommal MINDENT meg tudtam tanulni, míg aludt, max. pici segítséggel egy-egy vizsga előtti napon, nem tudom, hogy hogyan lenne ez kettővel. Biztosan nehezebb. Ha van még valaki ilyen jellegű tapaszatalattal, szívesen veszem.


Nagyon szeretnék újra babázni, de nyilván nem szeretném/szeretnénk elkapkodni.

2014. ápr. 9. 16:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még,nálunk a kisfiunk meglepetés baba volt bőven főiskolások voltunk,most nyáron diplomázom, 3 éves már jó ideje szeretnék neki testvért,nem akartam sosem kis különbséget,és mert bizony egy gyerekkel sem egyszerű a tanulás+munka+háztartás+gyerek.Szerintem nem egyszerű gyerek mellett tanulni ráadásul sajna az én sulimba direkt keresztbe is tettek párszor.Hidd el én is vágyom újra,nagyon szeretnék egy babát pláne ha kislány lenne,de az eszemre hallgatok és még várunk fél-1 évet mire rákoncentrálnánk a témára,az én párom is bármikor benne lenne,de én ésszel tudom nincs itt az ideje,most szakdoga,nyelvvizsga,államvizsga,utána még kicsit dolgozom és utána.Szerintem várj vele,tudom hogy nehéz,ha vágysz rá,de úgy gondolom,sokkal egyszerűbb ha vársz nem is kell 4 év hanem mondjuk 2-3.
2014. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én várnék. Nálunk is megvan minden körülmény,de az is lehet, hogy nem lesz tesó. Én is egyke vagyok és tök jól elvoltam, nekem senki nem adja be a KELL tesó dumát. Egyáltalán nem KELL. Én 35 vagyok, nem is nagyon szerettem volna előbb babát, 30 előtt semmi esetre sem. 2 éves a fiam, nem jár bölcsibe, talán szeptembertől majd, anyukám csak októberben megy nyugdíjba eddig is megoldottam mindent, nem kalkulálok segítséggel. Ha lesz tesó mégis, akkor többet kapnék, mintha dolgoznék és nem kellene bölcsibe mennie a fiamnak, de nem érzem azt, hogy van hely a szívemben rajta kívül és így nem szeretnék egyenlőre, később pedig már valószínű a korom miatt és ha visszamegyek dolgozni, nem biztos, hogy újra belevágok, szeretem a munkámat és a fiammal teljes az életem. Nekem már mondhatni minden megvan: férj, tüneményes gyerkőc, szeretem a munkámat, a gyerkőc előtt nagyjából mindent megvalósítottam. Szerintem most egy kicsit hagyj magadra is időt. Persze vannak olyan anyukák, akiknek csak a gyerkőc az életük. Én nem ilyen vagyok. Ahhoz, hogy a maximumot tudjam adni a családomnak, magamra is kell időt szánnom, ki kell kapcsolódnom. 3 diplomával a tanulás annyira nem hajt, max még egy könvelőit akarok elvégezni valamikor.
2014. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Este sokat töprengtünk 3-4 órát beszélgettünk erről, arra jutottunk, hogy most még várunk picit, 2 évet mindenképp. Abban biztos vagyok, hogy nagyon akarok testvért a kislányunknak, nagyon élvezem a babázást, akár kettőt is vállalnánk még, de a munkám és a tanulmányaim nagyon sokat jelentenek nekem. Szóval egyelőre várunk, és most ezekre koncentrálok. :)

2014. ápr. 10. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!