Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 37,2 fokos höemelkedes mennyir...

37,2 fokos höemelkedes mennyire veszelyes a 3 honapos babaknal? Tegnap ennyit mertem de a doki nem esett hasra töle

Figyelt kérdés
kicsit megfaztunk
2009. dec. 27. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez csak nagyon pici hőemelkedés a babáknál is, ne aggódj! Nekem azt mondta a védőnőm oltás után, hogy 37,5 foknál lehet már egy fél germicid kúpot adni. Ez is csak hőemelkedés, de ez már befolyásolhatja a baba közérzetét. Szóval semmi baj, nem olyan nagy a baj, azért nem esett a doki hasra tőled, de azért megnyugtathatott volna...
2009. dec. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hat en is igy gondolom,mert nagyon ilyedt voltam,elsö baba is meg egyedül is vagyok vele,szegenyem aznap sokat is sirt nyügös volt,azt hittem mar ez is nagy baj
2009. dec. 27. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Ekkora hővel még nem kell kezdeni semmit. Ez csak hőemelkedésnek számít, csillapítani nem kell. 38 fölött beszélünk lázról, ebben az esetben mindenképpen kell neki lázcsillapítót adni. Azért sem érdemes ez alatt gyógyszerezni, mert a szervezete önmaga leküzdi a hőemelkedést. Ezért nem esett asra a doki tőle. Egy megfázásnál ez természetes is lehet. Ha megfázott, rendszeresen szívni kell az orrát, illetve orrcseppezni!
2009. dec. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyit mértél a popójában levonás nélkül? Vagy ennyi a levont érték? Az én babámnak alapban ennyi a hőmérséklete, szóval ennyi még teljesen normális. Csillapítani 38 foktól kell.
2009. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
valaki tanacsara infras lazmeröt vettem,azt a homloka ele kell tenni,de a doki azt mondja az nem pontos,tenyleg szar?de akkor miert került egy vagyonba?
2009. dec. 27. 09:57
 6/9 anonim ***** válasza:

A legjobb lázmérő a sima digitális és nem is drága. Mi is megvettük az írtó drága füles lázmérőt nem ér semmit össze vissza mér. 37,2 még nem vészes gyerekeknél 38-tól csillapítjuk a lázat.

13 hós kisfiú anyukája.

2009. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hőemelkedésnek sem, mert a piciknek eleve magasabb a hőmérsékletük. Ezért néha nem árt egészségesen megmérni és akkor tudod mihez viszonyítsd. Szerintem 37.5-ig teljesen normális, 37.5-38 hőemelkedés és 38 felett láz,ami aggasztó lehet az a csillapíthatatlan láz és 38.5-39 fokos.
2009. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk 250 Ft-os digitális lázmérőnk van.

Orvos barátnőm mondta ezek az infrások nem pontosak, illetve pontosak, de nagyon nem mindegy hogyan tartod, elmozdul e a baba, stb... a kórházban is hagyományost használnak.

Azért drága, mert így a sok sznob szívesebben megveszi.

2009. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kössz
2009. dec. 27. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!