Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után tanácsos...

Mennyi idő után tanácsos ortopédiára vinni a babát az első lépések megtanulása és önálló járás után?

Figyelt kérdés

2014. máj. 9. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel. elvileg születés után pár hónapra rá kellett vinni amiről nem tudtam ez kimaradt amikor már járt akkor vittem akkor volt 1 éves. most 2 éves már szalad de nem emlékszek rá mit mondtak mikor kell vissza vinni
2014. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ok, de ha elindult utána azért még várhatok egy-két hónapot ? Nem szeretném ha ortopéd jellegű cipővel kezdenénk, mivel úgy tudom, alapból amíg nem jár stabilan picit befelé dől a bokájuk.
2014. máj. 9. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor stabilan jár, én 17 hónaposan vittem a fiam. És már supinált cipő kell neki a bokája miatt.

Az hogy lépked párat még nem kell vinni, hacsaak nem valami komolyabb van és mondja az orvos.

2014. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekünk nem kellett visszamenni. vooltunk 3 hónaposan. másnak ráírták a papírjára,h. elindulás után controll. nekünk nem volt rajta,így nem megyünk.
2014. máj. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 17. kerületben az a protokoll, hogy első lépés vizsgálatra kell menni. A fiam 11 hónapos volt, amikor már gyönyörűen járt, akkor elvittem. A doki azt mondta, hogy most minden rendben, legközelebb lúdtalpvizsgálat, amikor a babám lába 25-26-os lesz. Szval itt kötelező az első lépés vizsg., aminek én nagyon örültem, mert meg tutam beszélni ortopéd szakorvossal a cipő-kérdést, föl tudtam tenni a kérdéseimet. Engem megnyugtatott.
2014. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekunk se cokt h vissza kellett volna vinni. Mar 15 honapos 11 hosan indult el, eszembe se jztott h el kell vinni.

Ott ajarast nezik?Vagy a labtartast? Majd erre rakerdezek e dokitol. Kivancsiva tettel ezzel a kerdessel.

2014. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Igen, a járását, lábtartását, és úgy összességében a tartását nézik. A lúdtalpvizsgálat - ahogy írtam - majd később lesz.
2014. máj. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát mi is a 17. kerületben lakunk, Naplás úti rendelőbe, de nem kellett menni első lépéseknél. Mi beszéltünk a doktornővel és mondta, hogy csámpás kicsit, de emiatt nem kell elmenni ortopédiára, majd kinövi. Mi azért elmentünk. :)
2014. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
X. kerületi gyermekorvos küldött minket is ortopéd vizsgálatra, majd ha stabilan jár már. Minket pár hósan nem küldtek, így nem is tudtam róla. Mindegy, pontosan mikor viszed, ha már tényleg stabilnak érzed a járását a babádnak. Enyém 12 hósan indult el, 15 hósan vittük ortopédiára. Ott megnézték a járását, talpát, bokáját. Visszahívtak minket 3 hónap múlva (gondolom még nem volt elég stabil :). 18 hónaposan korának megfelelőnek tartották, így 1 év múlva kell visszamenni kontrollra. Szintúgy szemészet - ott is rendben volt minden (1 évesen kérik az első vizsgálatot, náluk is 15 hósan voltunk), így oda is 1 év múlva kell kontrollra visszamennünk. Nekem is jó volt, hogy beszélhettem egy szakemberrel, megkérdezhettem a cipő témát, stb. 1 lépésből látta, hogy milyen volt a gyerek lábtartása a pocakban, hogy császáros volt, mindent!!! Engem nagyon megnyugtatott, hogy egy ilyen hozzáértő személy látta a picit még "időben".
2014. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!