Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik nem vasaltok...

Anyukák, akik nem vasaltok (főleg babaruhát), hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Akármilyen szépen teregetem ki a ruhákat, látszik száradáskor, hogy nincs vasalva.
2014. máj. 11. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Kirázod és széthúzgálod kicsit a ruhákat, mielőtt kiteríted?


Nyilván nem fog úgy ropogni, mintha vasaltad volna, de mivel egyrészt (gondolom) összehajtod, mielőtt beteszed a szekrénybe, másrészt meg ráadod a babára, egy perc múlva úgyis ugyanúgy néz ki a vasalt meg a vasalatlan :)

2014. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Persze, hogy látszik csak megmagyarázzák maguknak, hogy nem. A pulóvereken még több méterről is látszik sokszor a gyűrődés meg a csík.
2014. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ritka jó szemed lehet, ha egy cca 20-30 cm hosszú babapulóverről több méter távolságból kiszúrod, hogy nincs kivasalva :D
2014. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Nem a gyereken, hanem a nőn. Aki a gyerekre nem vasal magára meg még inkább nem.
2014. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Én nem rázom ki, hanem a teregetéskor kicsit elsimogatom a ráncokat. De én ugyan nem esek kétségbe, ha nem látszik vasaltnak a gyerek ruhája (kivéve az ing, ami csak "ünnepekkor" vesz fel), mert egy 14 hónaposon kb. azonnal összegyűrődik játék közben...
2014. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg csak nem érdekli őket. Szerintem is lehet látni ha valami vasalatlan. Csak akkor tudom elképzelni, h ne látszódna ha egy nagyon kevéssé gyűrődő anyagú ruhát mondjuk vállfán szárítanak. De kinek van annyi helye hogy mindent külön vállfára tegyen? Amúgy gyerekorvos nálunk problémás bőrű gyerekeknél külön ajánlja a vasalást, mert fertőtlenítő hatása is van. Mosható pelenkát se véletlen h ki kell vasalni, pedig ott aztán ugye mindegy lenne, senki se látja.
2014. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
A ruha gyűrődése, akár babáé, akár felnőtté, főként az anyagtól és a mosógéptől is függ. A régi mosógépünkkel órákat álltam a vasaló mellett. A mostanin benyomom minden mosásnál a vasaláskönnyítést és jó időben a centrifuga fordulatszámát is visszaveszem egy fokozattal, így már teregetéskor is látszik a különbség. Azóta alig vasalok valamit, csak amit nagyon muszáj. Persze babának még igen, a fertőtlenítés miatt. De lassan azt is elhagyom.
2014. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Az attól is függ,hova teregetek.

Ha az udvaron a szárítókötélre rakom száradni,akkor szinte semmit nem kell vasalni,egy-egy ingecskén,vászon nadrágon látszik a gyűrődés,azt persze kivasalom,de pólón,pulóveren soha semmi.Ha télen radíátorra terítem,akkor szinte mindent kell vasalni,azon nem tudom úgy teríteni,hogy jó legyen.

Mondjuk én ufo vagyok,mert alapjáraton szeretek vasalni :)

2014. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Julie S ***** válasza:
60%
Kit erdekelnek a gyurodesek?! Nekunk nincs is vasalonk. Ha neha nagy ritkan bluzt/inget kene vasalni, akkor kolcsonkerem a szomszedtol. Egyebkent meg szepen teregetek es annyi. Es a mindennapokban olyan ruhakat hordunk mindannyian, amiket (szerintunk) nem kell vasalni. Gyerekholmikat meg a gyurodesek miatt tok felesleges vasalni, hiszen rogton gyurottek lesznek, amint raadom.
2014. máj. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
A férjem ingeit vasalom, a saját és a kisfiunk ruháit nem. Valóban a teregetésen sok múlik. A fiam mindig nagyon rendezetten néz ki. Mármint ami egy 14 hónapostól elvárható.
2014. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!