Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek egyév körüli babája...

Akinek egyév körüli babája nem nagyon eszik darabos, felnőtt ételt, tud segiteni?

Figyelt kérdés
14 hónapos a fiam,eddig semmit nem evett meg, ami darabos, morzsás, se egy piskótát, nemhogy felnőtt ételt. Pár napja jött ki a 9.foga, egy rágófog és látom már a párját az inye alatt. Szinte semmit nem eszik,amit eddig (főzelék,gyümölcspép), de elkezdte enni a kenyeret, babapiskótából megevett egy felet, reggel levette a szalámit a vajaskenyeremről és megette. Az ebédje az eddig kedvenc főzi helyett egy ujjnyi kifli és fél piskóta volt...:( aztán elalvás előtt belediktáltam 120 tápit, hogy ne korgó gyomorral feküdjön le. Most akkor mit rakjak elé enni? Erőltessem a pépjeit? A kenyérből pár harapást eszik,a többit szétszórja. Ez nem lehet egy adag kaja! Mit adjak neki? Ti hogy tértetek át a darabosra? Először a Ti bébitek is ekkorkákat evett?
2009. dec. 28. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is így kezdte a darabos kaja evészetet. Megkínáltam a mi ebédünkből, evett amennyit kért, aztán jött az Ő kis pempője. Pár nap, pár hét alatt eljutottunk oda, hogy megeszik egy adagot a felnőtt kajából. Közben volt olyan időszak is, amikor a pépes/folyékony és a darabos együtt nem ment. Pl: levest úgy evett, hogy először a zöldségeket és a tésztát, aztán kikanalaztam vagy egyszerűen megitattam vele a levest is. Ha volt a kanálon leves és tészta is, akkor automatikusan kiköpte. És a főzeléket is. Először megette a krumplifőzeléket, aztán a krumplit.

Furcsa neki minden. Az íz, az állag. Semmi nem olyan mint eddig. Én azt tanácsolom, hogy adj neki azt, amit Ő kér, annyit amennyit Ő kér.

2009. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!Az én babám másfél éves, de nagyon nem ment neki sem a darabos evés. Emlékszem szűrőn passzíroztam át a kaját neki. Én amikor ennyire nem ment(gondolom ezen sokan kiakadnak), de beleraktam cumisüvegbe a főzit és úgy etettem, mert különben nem evett volna. Igazán akkor evett jobban amikor ráérzett a felnőtt kaják ízére, szereti a húst, a krumplit(amit azelőtt nem),paradicsomot, fűszereket. És amikor rájöttem hogy miket kedvel, abból mindig sokat evett.

Adj neki még pépet,én sokáig adtam, pedig fél évvel idősebb, és most már mindent megeszik.

2009. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A hozzátáplálás simán ment. Evett főzit/gyümit, aztán rá tej, egy hét után benyomott egy üveggel és meg is voltunk. De most próbálom adni a főzeléket és konkrétan ordít. Ahogy megtörlöm a száját, ellépek, már beszélget és vigyorog. Ezek után adok kiflit/piskótát, ebből evett kicsit. Nehezen megy ez nekem!
2009. dec. 28. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én idáig a fogára fogtam vagyis a hiányára...2van

1 éves múlt....

2009. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg probalgasd fott zoldseggel, turoval meg ilyesmivel, ami darabos de nem kemeny! Szerintem a kenyeret hanyagold inkabb mert az nem tul vitamindus, inkabb csak nem lesz ehes tole, es en szalamit sem nagyon adnek neki...Az en kislanyomnak 7 honapos koraban jott ki az elso foga, es rogton utana a masodik, en ekkor kezdtem mar villaval osszetort repat es egyeb zoldseget illetve gyumolcsoket adni, hogy szokja a darabos etelt, eleinte oklendezett, de megszokta . Az egesznek a lenyege a kitartas, igaz neha idegtepo bir lenni mivel minden anyuka azte szeretne ha a picije jol es jokat eszik!
2010. jan. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elöször is ne adj neki baba piskótát, mert cukros és a fogait hazavághatja!


Ami nálunk be jött ebben az átmeneti korban az a köles golyó. Elötte nem is hallottam róla, de kipróbáltuk és mindkét gyerek imádta ebben a korban.


Az tény hogy lassan kezdenek darabosat enni, mert hát egész életében más volt megszokva, de ne aggódj. Ne erőltesd, de finoman próbálkozz.

2010. jan. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hós.2 foga van alul és 4 felül.A darabos bébiételtől öklendezik (hozzáteszem turmixolva sem kell neki) viszont a kikunyizott malacsültet szétnyomkodva kétpofára tömi befelé.Mikor milyen bugyi van rajta.A kikunyerált felnőtt kajából szemre nagyon keveset eszik de láthatólag jóllakik vele.Szerintem azért mert tömörebb.
2010. jan. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!