Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesen szabad szolizni,...

Terhesen szabad szolizni, vagy ezzel károsítom a babát?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat,mértékletes szolizásra gondolok.23 éves kismama

2014. máj. 18. 20:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Inkább önbarnító krém...Alapjáraton sem egészséges a szoli,nem hogy még terhesen...Vagy akkor kevéske napozás,de a hasat takarni.Én tiszán voltam nagyobb pocakkal már.Végig árnyékban,de a hátam mégis leégett.Nem is mozgott a kicsi aznap ám semmit,hogy a szervezetem a hátam leégésével foglalkozott.
2014. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
27%
jaj itt mindenki olyan mintakismama. akin kijön a májfolt, abbahagyja és kész. bezzeg a cigiző kismamáknakakik nem tudják letenni a cigit azt mondjátok hogy akkor inkább napi 1 szál, mint az ideg és a heti 2x 8-10 perc szolirameg hogy meg ne próbáld!!!!! tudtok nagyon.gratula.
2014. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Itt senki nem írta egy betűvel sem hogy szoli helyett szívjon el a kérdező napi 1 szál cigit.

Elítélem azokat akik a gyerekükért nem képesek abbahagyni a dohányzást és felvállalják a kockázatot, hogy maradandó károsodása lesz a gyereküknek a hülyeségük miatt.

De ugyanúgy nem használ terhesség alatt sem a szolárium, sem a napozás. Ugye mindenki maga vállalja a kockázatot a születendő gyermeke egészségéért (vannak kivédhetetlen dolgok ugyan, de ezek viszont pont olyanok amikért/ami ellen tehet egy kismama), tehát ha te szoláriumozni akarsz csak tedd, de ne háborogj ha másoknak más a véleményük, a tieddel 180°-ban ellentétes.

2014. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
34%
Én szoliztam kíméletesen terhesen...sőt, még napon is voltam, félárnyékban hastakarás nélkül! Ez hihetetlen számomra, hogy ennyi terhes kismama nem hajlandó napra merészkedni. Amikor én voltam terhes, és csak a fa árnyékában hűsöltem, még én éreztem magam idiótának, mert minden más kismama süttette magát feketére a balatonparton. Még szép, hogy nem jó leégni terhesen, nem is ez volt a kérdező kérdése! Figyelmesen, ésszel nyugodtan lehet szolizni az én dokim szerint is! Én nagyon fehér bőrű vagyok, minden apróság meglátszik a bőrömön, még szép,hogy egy kicsit barnítok rajta, főleg terhesen - legalább emiatt ne legyenek rossz érzéseim. Ennyi kényeztetés a testnek és léleknek bőven belefér. Amúgy meg a 6-8 perces szolik alatt nem tud felmelegedni a magzatvíz -mivel egyedül ellenjavallat még ez lehet.
2014. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon jó szakemberhez jártam terhesgondozásra, rengeteg tapasztalattal, idősebb már. Ahogy kiderült, hogy babát várok, az volt az első, hogy közölte: szolárium, röntgen tilos.

Mondom még egyszer, mert már írtam ide: ne foglalkozz azzal, hogy nem lesz hű de barna nyáron, most a baba a legfontosabb, és bőven bepótolhatsz mindent, ha megszületik és már nem szoptatsz. Attól még a napra egész nyugodtan ki lehet menni, ki mentem én is, persze mértékkel, csak sajna engem alig fog a nap, így hóka voltam eléggé.:D

2014. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%

Azért ne hasonlítsuk már össze a szolizós kismamát a dohányossal.A dohányzás függőség.A napbarnítottság meg nem ügy.És főleg aki hófehér bőrű,az nem lesz ám barna a napon sem,csak leég,lehámlik és ennyi.Utána pont olyan fehér,mint elötte.

Szerintem 9hónapot ki lehet bírni napbarnító krémmel is.És még mindig egészségesebb a napon barnulni,mint a szoláriumban.A napra ki lehet menni,senki nem mondta,hogy nem.De nem a 40 fokban kifeküdni csupasz hassal.

Aki még egy szoláriumról sem tud lemondani,az inkább ne vállaljon gyereket ( nem a kérdezőnek szól ez,csak nagy általánosságban).A cigi sem egészséges,de minden orvos azt mondja,napi 1-2 szál inkább,mint az idegbaj.Hát az meg szomorú,ha valakinek a szoli kihagyása okoz hasonló érzéseket...

2014. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia! 12 hetes terhes voltam amikor mondtam az orvosomnak, hogy megyünk nyaralni. Kifejezetten megkért, hogy ne legyek sokat a napon és a pocakomat védjem mert túlmelegedhet a magzatvíz ami ugye nem jó a babának. Itt egy cikk linkje is a témáról: [link]
2014. máj. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát nekem az önbarntó sosem volt jó mindig sárgás lettem...Most azt találtam ki hogy elmegyek egy ilyen uv mentes barnítószalonba,hátha :)
2014. máj. 19. 18:25
 19/19 anonim ***** válasza:
27%

káros...káros....de MIÉRT??? 8 perctől nem melegszik fel a magzatvíz!!!!! nincs benne UV-C ami a NAPBAN VAN!!!!nem mindenkinek jön ki a májfolt (akinek kijön, nem megy többet).én voltam tegnap is és jól esett.

Indokoljátok aki szerint nem lehet. soroljatok indokokat a fent általam említett 2-n kívül. ja és a szoli nem éget már, ezekkel a 0.3-as csövekkel.

2014. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!