Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nektek mikor ment...

Anyukák, nektek mikor ment vissza a hasatok szülés után?

Figyelt kérdés

7 hónapja szültem és 27 kg-ot sikerült felszednem. 12 egyből lement majd utána 8 kg mínusz ismét. De még mindig olyan a hasam mintha terhes lennék! Van meg rajtam plussz 10 kg kb. Meddig fog így kinézni a hasam?

Vagy lehetséges az h még mindig nem húzódott vissza a méhem ilyen sok idő után sem??


2014. máj. 21. 06:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
En 8honapja szultem, raadasul 7honapra, tehat meg csak nem is volt olyan nagy hasam. Sulyban ott vagyok, ahol indultam, de a hasam nekem is olyan, mintha 4-5honapos lennek. Reggel meg hagyjan, de estere teljesen "megno". Ez alkati kerdes, van, akinek mar 6jetes kontrollon deszka hasa van, hat en sajnos nem ilyen vagyok. Nem a meh nem megy vissza, a hasfal gyengul meg.
2014. máj. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A méhed már tuti visszahúzodott, csak meggyengültek a szövetek, van, akinek 4 hónap alatt ugyanolyan mint volt, van akinek 1 év múlva. Mindkettőre ismerek példát, ha lemegy a maradék 10 kiló, és kitartóan tornázol hasra, és akkor sem megy le, ráérsz akkor kétségbe esni.
2014. máj. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Azt mondják ami 9 hónap alatt jött fel az annyi idő alatt kel leadni is. Szoktál sportólni? Most jön a jó idő mehettek a gyermekkel sétálni, akár babakocsis futásra is. Otthon is lehet végezni tornagyakorlatokat, van sok az interneten videó és leírás egyaránt. A hasfalat kell tornáztatni mert az gyengült el, valamint a plusz kilóktól kellene megszabadulni, helyes táplálkozással. Keress baba-mama tornát vagy szintén interneten találsz ilyen videókat. Ezeket a baba is élvezi és neked is jót tesz. Mi járunk úszni, aminek a baba úszás része nem annyira megerőltető, bár azért az is mozgás, de utána a férjem vigyáz a babára én meg úszok egyet, majd fordítva, csak ehhez kell sajnos valaki aki elkísér. (Nekem amúgy hamar, 4 hetesen már vissza ment a hasam, nem is jött fel sok kiló 10kg ebből 7kg le ment a gyermek kijövetelekor)
2014. máj. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Én 5 éve és legutóbb 2 éve szültem. Az elsőnél még úgy ahogy visszaállt rendes helyzetébe a testem, de a másodiknál már nem. Volt 16kg plusz azt le is adtam, visszajött belőle 6, és én is úgy nézek ki mint egy 4 hónapos terhes. De az oviban megnéztem az anyukák többsége ilyen. EGy két kivétel aki a napjait az edzőteremben tölti, na azoknak nem ilyen. Sajnos ez az egyetlen rossz élménye a szülésnek. Én már megbarátkoztam a hasammal, a páromnak tetszek így is meg kell tanulni csinosan öltözni az ápol és eltakar elvnek megfelelően. :) Lehet nyugodtan lustának nevezni, meg új divat hogy aki szült az egy kis melóval ugyanúgy tud kinézni mint szülés előtt, de szerintem egy anyának nem az a dolga hogy az edzőteremben izzadjon! Nem is tudnám hova tenni addig a gyerekeket meg azt a pénzt máshova költöm. Az időről meg ne is beszéljünk. De mindenkinek más az értékrendje, nekem a gyerek az első, utána minden más. Én ilyen vagyok, el kell tudni fogadni a megváltozott testet is.
2014. máj. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapja szültem. 13kg-ot szedtem fel. Szülés után 3 héttel anyi voltam mint terhesség előtt és úgy is néztem ki. Császárral szültem.
2014. máj. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nekem viszonylag gyorsan visszament, bár nagyon sokáig hordtam hasleszorítót. Kb 3-4hónaposan már nem nagyon volt hasam. Telejsen olyan 7hónap után állt vissza minden, hogy megint kezdett kockásodni. Mi járunk baba-mama tornára , ami elég kemény. Biztos vagyok benne, hogy alkati kérdés is. Én világ életemben sportoltam, édesanyám 60évesen is 56kg és bomba nő! Súlyban olyan 8hónap után tartok ott, ahol terhesség elején. Azt mondják az is közre játszik, hogy szoptatok. Enni eszem rendesen, sőt! Bár a fiam mellett nincs sajnos túl sok időm. Barátnőmnek 3hét után laposabb volt a hasa, mint valaha, pedig Ő kimondottan dundi testalkat. Másik barátnőmnek lassan 1éves a gyereke és még mindig olyan, mintha 5hónapos terhes lenne.

Én úgy tudom 1év alatt kell visszahúzódnia, de gondolom az is számít, hogy hányadik baba. Ne aggódj! Idővel biztos, hogy vissza fog húzódni.

2014. máj. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) a baba- mama tornát megnézem h van e nálunk is.

Tornázok igen csak a gyerkőc meg a kutya melett nincs sok időm sajnos főleg hogy most ujjitjuk a lakást.

Remélem minél hamarabb lemegy.

2014. máj. 21. 08:16
 8/22 anonim ***** válasza:
hasleszoritót nem hazsnáltál? Az nagyon ajánlott, meg akár hogy szülés után rögötn vizes lepedövel szorosan körbe tekerni a hasat. Ezek soka segitenek a visszarendezödésben. A hasleszoritó, füzö használata sokat segit nagyon a szülés utáni hetekben.
2014. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én már több,mint 19 hónapja szültem.Most jelenleg 20kilóval vagyok kevesebb,mint szülés után,de mindhiába ,a bőröm picit lóg,így a hasam is nagyobbnak néz ki,mint ami a súlyomhoz elvárható lenne.

10kiló plusz az ha olyan az ember,kismama hasat eredményez.Nekem is inkább olyan a hasam,nem hurkás,mint a legtöbb húsos nőnek.Torna,máshogyan nem fog lemenni a has.Kérdés ,hogy a bőr az képes lesz-e visszatérni eredeti állapotára.Nekem talán most mondhatni,hogy majdnem teljesen visszament.Viszont a zsírréteg a bőrrel együtt lóg,ha pl lehajolok,mert nem kötődött vissza az izmokra vagy nem tudom mi az oka.

2014. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
3 nap alatt-de nekem diétáznom kellett-és alapból nagyon vékony vagyok.de a kórházban hatalmas pukkadt hasam volt.Bp-en laksz?itt van több helyen baba-mama torna
2014. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!