Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a legjobb ajándék a kislányom keresztelőjére?

Figyelt kérdés

linkelek mikre gondolok:)

ww.argep.hu/popup.asp?pid=292398135&pnr=10001&foto=1

[link]

[link]


2014. máj. 26. 11:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

de annak meg mi értelme van,hogy tizenx évre tegyük el??

Az én gyerekeim keresztszülei ragaszkodtak ahhoz hogy valami hasznosat vehessenek a leendő keresztgyerekeiknek amit "azonnal" ki tudnak/tudunk használni!

2014. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt vedd amelyik neked kell, mert ezek közül a gyereknek egyik sem ajándék. Lehet, hogy az aranyat vagy ilyesmit sem tudja értékelni, de az legalább maradnandó.


Szekrény, gyerekülés. Értem én, hogy szükséges, de keresztelői "ajéndéknak"? Ajándékba nem ilyeneket szokás "jobb" helyeken venni.

2014. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Keresztelőre nálunk is vmi emléktárgyat - ékszert szokás adni családon belül. Kisfiunak adtunk már nagyon szép díszes veretes kést, amivel nyilván nem fog vagdosni- főleg nem babakorban, és adtunk már aranynyakláncot, karkötőt is. Akinek adtuk szintén nem hordja- én sem raknék fel aranynyakláncot egy baba nyakába, de ez egy maradandó, szép és értékes keresztelői ajándék. Hogy mi értelme? Ezt nem kell firtatni szerintem- felénk ez a szokás.

De ezek szerint máshol más szokások vannak, biztos, hogy más ünnep is van, amit máshogy ünnepelünk. :)

2014. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Azert szoktak ekszert, emlektargyat ajandekozni keresztelore, mert -hacsak nem a divat miatt keresztelik- ez egy oriasi dolog, az elso talalkozas a vallassal, Istennel. Erre egy textilszekreny/utosules/jaroka/stb nem epp alkalmas targy. Nem tudom elkepzelni, hogy teszem azt az eskuvoje napjan majd az egykori kislany autosulessel a kezeben megy majd a templomba, am az ismerettsegi koromben teljesen normalis az akkor kapott ekszer viselese, vagy a Biblia megaldasa, a hazassagkotes bejegyzese a templomban.

AKi divatbol kereszteltet, annak olyan mindegy, hogy mit kap a gyerek, vagy mit vesznek neki, nem azonos fajsulyu az ajandek egy maradando targyal es itt most nem a penzben kifejezett ertekere gondolok.

2014. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!