Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvoshoz lenne kérdésem....

Orvoshoz lenne kérdésem. Hallottatok már ilyesmiről? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy terhes vagyok. A héten megyek magánorvoshoz először, viszont a párom nem akarja a babát. 2 éve vagyunk eggyütt, ő az egzisztenciájára hivatkozik. Nem tudom mihez fogjak, én nagyon szeretném megtartani. Viszont ő is szeretne tőlem, olyan 1-2 éven belül, de semmiképp nem most. Próbáltam meggyőzni, könyörögtem is neki. Végigbeszéltük, és említette, hogy ha olyan veszéllyel jár az abortusz, hogy esetleg egy vizsgálat kiderítené, hogy utána nem lehetne gyermekem, akkor nem vetetnénk el. Egyébként arra gondoltam, mi lenne, ha megkérném az orvost,mondja azt a páromnak, hogy egy ilyen beavatkozás után olyan állapotban van a méhem, hogy utána kétes lenne már a terhesség esélye? Egy orvost meg lehet kérni ilyesmire? Hogy tájékoztassa tévesen a hozzátartozót? Kétségbe vagyok esve...

2014. máj. 27. 14:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Az orvos nem fog hazudni...
2014. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Olyat biztos nem fog mondani, hogy biztos nem esel majd teherbe.

De azt elmondhatja, hogy abortusz után van esély a meddőségre. Ez nem hazugság. Nyilván nem nagy az esélye, de van.


Egyébként az abortuszról a nő dönt. Persze, nyilván szép dolog, hogy megbeszéled a partnereddel, de akaratodon kívül nem végezhetik el rajtad.


És a saját véleményem az, hogy ha egy nőt lelkileg rákényszerítenek az abortuszra (mert jelenleg azt történik, ha jól veszem észre), akkor szinte garantált, hogy később mentális problémái lesznek. Arról nem is beszélve, hogy a műtét után jó eséllyel szétmentek, mert nem fogsz tudni ránézni sem annak tudatában, hogy kikényszerítette belőled az abortuszt.

2014. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Ez nevetséges. 1-2 éven belül szeretne, de nem most? Akkor miért nem védekeztek rendesen? És már bocsánat, de mi fog történni 12-15-24 hónapon belül, amit egy kisbaba megakadályoz? Ne hazudj egy ilyen embernek, mint a párod.Légy nyílt és őszinte és küldd el a f .szba! Önző disznó! N30
2014. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Egy doki nem fog a párodnak olyat mondani, ami nem igaz.


Egy dolgot tehetsz: beszélsz és beszélsz a pároddal.

Amúgy mi lesz 1-2 éven belül? Megváltja a világot? Mire vár pontosan?


Párod a doki szavában jobban bízna, mint a te érzéseidben? Mert a doki az érti a dolgát, rendben van, na de ne tegyen téged se tönkre azzal, hogy abortuszra "kényszerít". Ez megtörne örökre. A kapcsolatotokat is. Bár, ha a gyereket sem akarja, akkor lehet az is megtörne titeket.


Az abortusz rutineljárás, aminek vannak veszélyei. Soha nem lehet tudni, hogy épp kinél jön elő a probléma. Ha párod ezt nem érti, sajnálom.

2014. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
1,5 év múlva végzi el az egyetemet, amit most a munkahelye fizet neki. Utána szerződésben áll, hogy vezető beoszású lenne a cégnél, ha elvégzi. Ha nem, vissza kell fizetni az összeget+ diákhitel stb.. Fél éve egy lakást adtunk el, hogy elmenjen fizetetlen távollétre, mivel a munkája miatt folyamatosan nem ment mellette a tanulás, nem sikerültek a vizsgái sorra.Elhiszem neki, hogy jobb lenne az életünk a suli után, de nehéz szembeszállni az érzéseimmel. Egyszer a józan észre hallgatok, hogy jobb lenne ha mindent meg tudnék adni majd a gyerekemnek, másszor az odaadó szeretetre gondolok, hogy az ér a legtöbbet amit adhatnék a neki. Biztosan megviselne, már most is megvisel ez az egész, de reálisan nem tudok gondolkodni, mi lenne a helyes, kétségbe vagyok esve. Nem tudom mit gondolnak azok a nők, akik elvetetik, mi az indokuk, hogyan tudnám túltenni magam olyan dolgon, hogy az anyagiak nagyon is számítanak ebben az életben, és hogy tudnék e jó és odaadó anya lenni ezekután....
2014. máj. 27. 14:26
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Azt ugye tudod, hogy ez egy kifogás a párod részéről! később lesz más, amire vár , amit meg akar valósítani mielőtt jöhet a baba.... és szíve joga , csak az nem szép ,hogy most ezzel takarózik! Nem hazugság, hogy azzal, hogy abortuszra küld kitesz annak a veszélynek, hogy esetleg meddővé válsz... most komolyan 1 év várakozás megér ennyit? nem tudom mennyire komolyak az érzelmek részéről??? mert ha azt mondja, nem akar gyereket egyáltalán még min. 5 évig , akkor ezt el lehet fogadni, na de komolyan 1 év miatt véget vetni egy kis életnek? alapban még 8 hónap míg megszületik... próbálj beszélni vele, mert egyértelmű az írásodból, hogy te lelkileg rámennél az abortuszra, és lehet, a kapcsolatotok is... Te dolgozol?
2014. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, mások szerint is félti a függetlenségét, meg a felelősség elöl menekül. Lehet így van.Nem tudom az érzéseit legbelül, de jó a kapcsolatunk, érezteti, hogy szeret, érzem is, ezért is vagyok ilyen helyzetben. Talán könnyebb lenne ha mondta volna régebben, hogy ő eggyáltalán nem akar gyereket, vagy nem tőlem, azt még megérteném, és máshogy reagálnék. Nagyon befolyásoló, hogy épp most nem akar, mert látom hogy őt is megviseli. Nem dolgozok már 3 hónapja, mert kérte, legyek vele minnél többet itthon. A szüleim már nem élnek, nagyon támaszom sincs. Igen elég befolyásolható vagyok, mert ha belegondolok, hogy a jövőben mindketten akarnánk...csak a "most" az akadály, akkor könnyebben viselném...és igen, benne van a pakliban, hogy majd jön a kifogás, de akkor könnyebb a döntés, hogy vele vagy nélküle...Mert akkor már bizonyított efelöl.De utólag könnyű gondolkodnom, mint mindenkinek. Valószínűleg elvetetem, de higgye el mindenki, ez lessz életem legnehezebb időszaka, és lehet ezt fogom bánni életem végéig..
2014. máj. 27. 15:08
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
"Nem dolgozok már 3 hónapja, mert kérte, legyek vele minnél többet itthon." figyelj, nekem ez nagyon úgy tűnik, hogy te itt cseléd vagy és leszel, egy bábu, akit lehet befolyásolni és arra igazítani, amit ő szeretne. Most ő nem akar gyekeket, majd később esetleg, ha ő úgy gondolja..na persze, és hol vagy TE ebben a sztoriban???
2014. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha esetleg abortuszt nem végző nőgyógyászt választanál? A neten vannak listák, ő biztos meg tudná jobban indokolni, miért ne az ab. mellett döntsetek.
2014. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

Egy-két éven belül szeretne gyereket? Ha most vagy terhes, akkor pont ezen időtávon belül születik meg :-)

Nyugi, a pasik mind beparáznak ilyenkor, pláne, ha hirtelen jön a gyerekáldás. Úgy olvastam, hogy nálatok azért nem rengetné meg alapjában a háztartást, meg tudnátok így is élni.

Szerintem vagy menj alapból művi abortuszt nem végző dokihoz (neten keringenek ilyen listák), és akkor ő tuti tud jó érveket, vagy egyszerűen te meséld el neki, hogy:

- csökken az esélye a következő baba kihordásának, illetve nő a koraszülésnek, mivel mesterségesen tágítják a méhszájat, így csökken a záróképessége.

- nagyon ritkán, de lehet olyan komplikáció, amitől tényleg nem lehet utána gyereked- ez ma már szerencsére elég ritka, de sosem tudhatod, hogy nem te leszel az a kis "mérési hiba"

-lelkileg iszonyat megrázó, pláne annál, aki szeretné a babát: depresszió, életuntság, önmaga és az abortuszba belekényszerítő hibáztatása, ne adj isten öngyilkossági kísérletek vagy alkohol, drogfüggűség kialakulása (tényleg lehet ilyen, nem hazudok)

-párkapcsolat megromlása, kb 70%-os a szakítási arány.


Ha ez nem elég neki, költözz külön, és tartsd meg, valószínűleg úgyis észhez tér majd. Kell neki pár hét, hogy lenyugodjon, simán lehet, hogy alapból fordul, csak nehogy késő legyen már...


Én biztatlak, hogy harcolj most a babátokért, és melléd fog állni a párod is!

2014. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!