Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislánynak rövid vagy hosszú...

Kislánynak rövid vagy hosszú haj? Vita anyóssal.

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz másfél éves. Tavaly nyáron anyós addig addig rágta a fülem, míg fél éves korában levágtam a kicsi haját. Borzalmasra sikeredett, olyan volt mint egy kisfiú! Most újra itt a nyár, helyes kis copfba lehet fogni a haját, még hagyja is! Ma anyós elém állt, hogy vágjam le megint a gyerek haját, mert hogy meleg van, és nézzem meg, a környékünkön minden babának rövid a haja (ami tényleg így van, múltkor egy kopaszra nyírt két éves kislánnyal találkoztunk, ha nem lett volna rózsaszín szandija, eskü kisfiúnak néztem volna). Anyósnak az az indoka, hogy a pici állandóan vakarja a nyakát, mert izzad és jobb lenne neki rövid hajjal, meg időpocsékolás állandóan copfokat fonni neki. Én viszont nem szeretném levágni és az apja sem osztja anyós véleményét, mellesleg én imádom reggelente rendbetenni a kis hajzatát (12 éves koromig rövid hajam volt és utáltam). Ti mit gondoltok? Engedjek anyósnak és vágjam rövidre a kicsi frizuráját, vagy maradjon a vállig érő haj és a copfos megoldás?

2014. máj. 29. 16:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vágnám le. Nekem is sokáig rövid hajam volt és utáltam. :) Ha lányom lesz, tuti nem fogom levágni a haját.
2014. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%
Ha lányom lenne én biztos nem vágnám le. Olyan édesek a kis copfjaikkal és úgy nem is izzadnak.
2014. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%
A te gyereked! Nem anyose!
2014. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Golan Trevize ***** válasza:
85%
Én nem vágnám le, anyósnak meg megmondanám, hogy mibe ugasson bele.
2014. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
én biztosan nem vágnám le csak az anyós kedvéért. Viszont a mi 1,5 éves lányunknak én most lefogom vágatni a haját, mert annyira nem hosszú, hogy bármit lehessen kezdeni vele, annyira viszont igen, hogy feleslegesen melegítse a nyakát, fejét. Ősztől fogom majd csak növeszteni neki, addig nem hiszem, hogy bármennyire sérülne a lelke :) Mondjuk őt így ekkora hajjal is fiúnak nézik, úgyhogy nálunk még csak ez sem indok.
2014. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
Az anyód szüljön még egy gyereket. Annak vághatja kedve szerint a haját :)
2014. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%
én nem vágnám le..fel lehet kötni oldalra is két cofiba akkor nem izzad.nekem fenékig érő vastag hajam van de ha fel van kötve nem izzadok alá.akkor egy kislány a vékonyka hajával..
2014. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

Jajj..ezzel a hajas mizériával engem is nyaggatnak a rokonok...

Na én most belementem..hozzáteszem, nekem 3,5 éves a kislányom, és mind a hajmosásnál, mind a fésülködésnél úgy ordít, mint ha megakarnánk ölni..

Most le lett vágva a haja..praktikusnak praktikus, de most a héten jöttek hozzánk szerelők ablakot csinálni, és kérdezte az öreg, hogy: 2 fiú? (ugyanis van egy 1,5 éves fiam is)..mondom nem, a nagy az kislány.. :/

Nekem most az egyetlen pozitív ebben tényleg az, hogy a fésülködésnél nincs balhé.Mikor még akkora volt a lányom, mint most a tiéd, akkor ő sem sírt a haja miatt..olyan 2 évesen kezdte el..na én 1,5 évig bírtam a napi harcot! :)

De ha most a kislányodat nem zavarja, és tényleg nem fülled be a kis fejbőre, akkor ne vágasd le..most azért mert körülöttetek minden gyereknek rövid a haja, az nem jelenti azt, hogy a ti gyereketeknek is le kell vágni!

2014. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
68%
Úristen, hogy akartok majd komolyabb döntéseket hozni, ha ennyiben nem siekrül önállónak lennetek???
2014. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Julie S ***** válasza:
91%
A te lanyod! Olyan hajat vagsz, vagy nem vagsz neki, amilyet akarsz. Az apjan kivul semmi koze hozza masnak. Majd aztan, ha nagyobb lesz a lanyka, akkor ugyis megmondja, mit szeretne. :)
2014. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!