Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia lehet?

Tejallergia lehet?

Figyelt kérdés

Kislányom nemsokára 15 hónapos, 11 hónapos korától adtam neki nagyon pici mennyiségű bolti tejet de akkor nem szerette, de a főzelékébe már került, tejtermékeket gond nélkül ette. Most a nagy melegben elkezdte inni a tejet, elég sokat, egy nap 4 decit. Estére tejitalt kap.

Pár napja kijöttek rajta kis piros kiütések, érdes felületűek, alig látszanak, de mégis...a hátán a tarkója körül,de úgy látszott hogy eltűnik, aztán tegnap észrevettem fürdéskor hogy a hasán is lettek. Semmi más tünete nincs. Mára megint eltűntek a hátáról. Ez lehet tejallergia, vagy a nagy melegtől is kijöhetett neki? (esetleg a naptejtől amivel bekentem?) Semmi új ételt nem adtam neki ami okozhatta.


2014. máj. 30. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármelyik lehet, amit leírtál, a tej, a meleg, vagy a naptej, de lehet egészen mástól is. Akár olyan ételtől, kencétől, fürdőszertől, mosószertől is lehet, amitől korábban nem volt tünete. Én elég sok dologra vagyok allergiás, ételekre is. Soha nem az első evésnél jött elő, sőt a legtöbbet évekig ettem minden tünet nélkül.
2014. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem tejallergiás a fiam.

Egyéb kísérő tünetei nincsenek? Hasmenés? Székrekedés? Fáradtság, bágyadtság? Általában valami még szokott lenni a kiütések mellé.

Szerintem inkább a nap, izzadtság miatt jöhettek ki, ha emésztőszervi gondjai nincsenek.

2014. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Nincs semmi más tünete, reménykedek nagyon hogy nem a tej csinálja, mert nagyon szereti, sajnálnám elvenni tőle.
2014. máj. 30. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!