Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első babája sokáig...

Akinek az első babája sokáig kelt annak hogyan alakult a második gyermekkel?

Figyelt kérdés

Az enyém a szoptatás végéig 18 hónapos koráig 2-3x kelt éjjelente.

Esélyes hogy a másodikkal is így lesz?

Van amit másképpen csináltatok a második gyereknél?Ha igen, mit?



2014. máj. 30. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1 lányom és 1 fiam van. A lányom 4 éves. A fiam 7 éves. A baba nemétől függ szerintem hogy hányszor kell fel. A lányom 2-szer max. 3-szor. De a fiam óránként hangosan sírt a tejért. Az ismerőseimnél is a fiúk többször szopnak éjjelenként. Nem csináltunk semmit másképp a lányomnál.
2014. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem a nemétől függ,sem attól,h te mit csinálsz,mert én mind a 2 lányomnál ugyanazt tettem,de az első pocsék rossz alvó volt a másik meg egy csoda,olyan jó alvó
2014. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első lányom 15 hónapos koráig kelt, de csak 7 hónapos koráig szopott éjszaka, ő magától elhagyta, szóval nem éhség miatt kelt, csak úgy. Katasztrófa időszak volt, alkalmanként 8-15x kelt éjszaka, aztán mintha elvágátk volna, elkezdte átaludni az éjszakákat 15 hónapos korától.

Második lányom, szintán anyatejes volt, az első 2 hétben 1x kelt enni 4-fél5 között hajnalban (este 9 kor tettük le aludni), majd ezt is elhagyta, először 6-kor kezdett ébredni, majd fél8-8 körülre tolta ki. Szóval ő meg gyakorlatilag azonnal végigaludta az éjszakákat.

2014. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van,első lány 6 hetesen már átaludta éjszakát,viszont ha ébredt nem volt visszaaltatható egykönnyen,fiam most 7,5 hónapos még mindig kel éjjel,viszont azonnal visszaalszik.

lányom nehezen fogzott,egy éves korára jött ki első kettő,most van már 5 és észre se vesszük őket...

elsőnél segítséggel aludt most egyedül alszik el bármilyen körülmény között,lányom 4 hósan elfogadta a gyümit fiam most 6,5 hósan viszont egy hónap alatt 3 evést kiváltottunk,másodiknál lazább vagyok,de hagytam alváskor elején nyüglődni,nem kapkodtam fel

2014. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy általában elmondható (a környezetemben), hogy a (még) szoptatott babák sűrűbben és tovább kelnek éjjelente, mert az nyugtatja őket. Nekem két fiam van, a nagyobbik 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát (fél éves koráig szopott, éjjel már nem, de cumizott). A kisebbik most 19 hónapos, és még mindig többször kel éjjel, igaz, azonnal visszaalszik. Ő csak 5 hónapig szopott, és cumit se kért, viszont ha ébred, mindig kér inni. Úgy látom, hogy ha éjjel egy baba felkel, vmi kell, hogy megnyugtassa, legyen az cici, cumi, tea, visszaringatás, vagy magam mellé vétel... Viszont minden baba más, lehet, hogy a második babád pár hetesen már mormota lesz éjjel.
2014. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 éves koráig szopizott, éjjelente 2-3szor kelt fel, de csak ivás miatt vagy megnyugtatás végett kellett neki a cici. Én nem hagytam sírni, mert úgy gondolom, hogy ha én felkelek éjszaka és szomjas vagyok, vagy csak rosszat álmodtam, akkor én is megtehetem, hogy iszom egy kortyot vagy megyek egy kört a lakásban, akkor a gyerekemnek aki csak tőlem függ, miért ne segítsek, ha valamire szüksége van. És amúgy is olyan gyorsan elrepül az az idő amikor szüksége van a gyerkőcnek ránk! :) A fiam most 10 éves elmúlt és önálló mindenben, ha felkel nem nyavajog, hanem kimegy inni, stb. Most várom a második babánkat és alig várom, hogy Őt is "elronthassam" ugyanígy :)

Szóval kitartás, nem tart sokáig! :)

2014. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nekem nem kell már a kisfiam, mert már abbahagytuk a szopizást, szépen alszik, csak akkor kel fel ha jön a foga, de akkor is inkább csak álmában nyöszörög stb. tehát már túl vagyunk rajta nem ezért kérdeztem. csak kiváncsi voltam kinek hogy alakult a másodikkal ugyanis szeretnánk kistesót. az én fiam is egy sugárzó kisgyerek, nagyon ügyes, kiegyensúlyozott kisgyerek, biztos vagyok benne hogy ehhez hozzájárultam én is az éjszakai gondoskodással :-)

2014. máj. 31. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!