Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 7.5 hónapos babám hangtalanu...

Alexandrababa kérdése:

A 7.5 hónapos babám hangtalanul nevet, nem nagyon gagyog, sokat morog-búg magában, elég egysíkúan sír, nehéz kitalálni miért, mindig nyűgösen ébred, nehezen vigasztalható. Van-volt vkinek ilyen babája? Kinőtte? Lécci írjatok mi lehet ez?

Figyelt kérdés

#morgás #nyűgösség #gagyogás #egyhangúan sír #hangtalanul nevet
2014. máj. 31. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja, egyszerűen ilyen típus. Nem kötelező hangosan kacagni, van olyan ismerősöm akinek majdnem másfél eves babája meg egyszer nem nevetett hangosan... Az nyugos ébredés lehet fogzastol, vagy épp nem tudja magat jól kialudni.
2014. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De mit kezdjek a rengeteg morgas és zummogessel? Es mindez ritka es elég egysíkú gagyogassal párosítva. Szerintem vmi nem stimmel, csak nemtom mi...
2014. jún. 1. 11:39
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed vmi nem stimmel a babáddal akkor szerintem kérdezd meg a védőnőtől.Hátha tud neked ebben segíteni.Elvileg ez a dolguk h felismerjék a problémát a piciknél.Lehet h semmi baja csak ilyen fajta babóca de ha aggódsz akkor mindenképp kérdezz rá.
2014. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hallása rendben van? Én első körben azt nézetném meg. Persze más is lehet, de a halláscsökkenésnek lehet jele. Gyerekorvos mit mond? Egy beutalót a fül-orr-gégészetre mindenképp harcolj ki, nem fájdalmas a vizsgálat, nem lesz baja.
2014. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, egy hallásvizsgálatot mindenképpen megérne.
2014. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hallasa rendben, mar tobb fulorrgegesz nezte es voltunk Bera vizsgalato nis. Most csecsemokori autizmus gyanuja merult fel, mert a szemkontakt tartasa sem mukodik mindig...kelloen kivagyok, gondolhatjatok!
2014. jún. 3. 19:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy szokott találkozni más babákkal/gyerekekkel? Én a lányomon azt vettem észre, hogy egy csomó mindent meg tudna csinálni, csak nem jut eszébe:) Szóval ha megmutatom neki vagy látja másnál akkor leutánozza. Lehet jó hatással lenne rá ha sok gyereket látna. Ringató vagy ilyesmi foglalkozásra gondoltam, ami direkt kicsiknek való. Ha nem a hallásával van gond akkor esetleg valamelyik hangképző szervvel? Bár gondolom azt nézte a fül-orr-gégész.
2014. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szakembernel merült fel az autizmus vagy ti gondoljátok? Kukucs játékra reagál? Mozgasfejlodese hol tart? Visszamosolyog? Folyamatosan ilyen vagy vannak jó napjai us? Neurologus látta? Sose ad ki hangot nevetesnel? Amiket leírtak nem csecsemőkori autizmus. Ne ijedj meg!
2014. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kukucsra kozombos, mindig sirva ebred, ne mkndig mosolyog visdza, nem orul, ha fokehajolunk, olyan egykedvu. Szerintem 1 evesen meglesz a diagnozis...
2014. jún. 4. 08:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Mozgasfejlodese hol tart? Miket csinál? A mosolygas jó jel! Szemkontaktust hány másodpercig tartja? Van családban autizmus, volt valamilyen rizikofaktor? Mennyire siros, nyugos? Folyamatosan elegedetlenkedik?
2014. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!