Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Here és fütyi kipirosodása 16...

Here és fütyi kipirosodása 16 hós kisfiamnál?

Figyelt kérdés
Múlthét előtti pénteken délutáni pelenkázásnál kb 1 cm-es piros foltot vettem észre a herezacskóján, és pár aprót a fütyije végén, plusz azon a részen ahol érintkezik a heréjével. Rögtön orvoshoz vittem..azt mondta valószínű erősebb a vizelete, tetrant ajánlott rá napi 2x. Azóta hámlott róla a bőr, viszont most majdnem az egész heréje piros, a fütyijén is megvannak még a pöttyök, és az egyik hajlatban is van pár pötty. Szokott oda nyúlkálni is, mint aki le akarja tépni a pelust, és már fürdetésnél sem hagyja hogy lehúzzam a bőrt a fütyijéről. Olvastam 1-2 kommentet itt régebbről hogy gomba..és canestennel kell kenni, mindenesetre kiirtam én is. Volt e valaki hasonló vagy ugyanilyen tünetekkel és mi vált be? Vagy normális hogy lassan 2 hét és nem múlt el? Hosszabb a gyógyulási ideje?
2014. jún. 3. 19:30
 1/1 anonim válasza:
igen.. ez egy gombás fertőzés jele. Akkor fordul elő ha szoros a ruházat és nem tud szellőzni kellőképp a bőr. Canesten pro kenőcs jó rá. naponta 2 szer reggel és este vékonyan kenje be, 4 nap után kell hogy javuljon, folytassa másfél hét múlva teljesen elmúlik. Kerülje a tusfürdő használatát, helyette használjanak baba szappant. Hordjon laza, jól szellőző ruházatot, különösen a nagyon meleg időben.
2014. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!