Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étkezési gondok? A kislányom...

Étkezési gondok? A kislányom lassan 11 hónapos,73 cm és nincs 8 kiló. Ezzel nem is lenne annyira gond, de iszonyatosan keveset eszik.

Figyelt kérdés
Tápszeres baba és csak azzal hajlandó elaludni, így naponta átlagosan 5-ször kap tápszert 150 ml-t alkalmanként (ebben éjszakai felkelés is benne van) és persze a szokásos szilárd ételeket is kapja. Mindent megeszik, de nagyon keveset, jobb esetben fél üveggel. Van valaki még így, hogy keveset és sokszor eszik a babája? Hogy szoktassam le a tápszeres elalvásról? Köszönöm, aki segít
2010. jan. 3. 18:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21.44es vagyok. azt nem próbáltad még, hogy este kicsit többet adsz neki, hátha kitart vele reggelig? Az én lányom nasizik abból is amit az apja vacsorázik (11 hósan már sok mindent ehet a te lányod is belőle) és aztán kb. fél óra múlva kapja a tápszert. Bár lehet, hogy ez sem megoldás, mert az én lányom másfél hós korától nem eszik éjszaka, de ez nem az én érdemem, egyszerűen nem kelt fel, viszont nyolc hós korától kel inni. Ebből gondoltam hátha a lányod is csak szomjas.. Esetleg még megpróbálhatod nem vízzel, hanem cukrozatlan teával hátha annak több íze van...Mondjuk a 20 ml víz nem kevés...próbáld meg azután elaltatni tápszer nélkül, hátha megnyugszik. Bocsi, hogy csaponganak a gondolataim, lehet, hogy hülyeségeket is írok, de valami oka biztos van, hogy egy ekkora baba még kétszer eszik éjszaka. Az is lehet, hogy nappal sajnálja az időt evésre aztán meg kénytelen éjszaka pótolni.
2010. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi! Örülök, hogy írtál! Ma azt beszéltük a párommal, hogy egyszerűen olyan, mintha sajnálná az időt az evésre. Képtelen egy helyben ülni! Ma megpróbáltam különféle dolgokkal lekötni a figyelmét és így egész jól evett. Mármint magához képest. Már sokmindent kap, nem is ezzel van a gond, hanem a mennyiségekkel. Meg azzal, hogy hogy altassam el tápi nélkül? Ő nem bújós baba, ha megüti magát, vagy éjszaka sír, nem bújik oda hozzám, hanem feszíti magát és egyre csak hergeli magát. 8 hós koráig átaludta az éjszakát, aztán kibújt az első fogacskája és attól kezdve van éjszakai kétszeri kelés. Kicsit tanácstalan vagyok! Ma már kihagytunk egy tápis étkezést, de csak azért, mert kétszer aludt, nem a szokásos háromszor.

Azt hittem, hogy majd könnyebb lesz, ahogy cseperedik... Tévedtem... :)

2010. jan. 4. 18:33
 13/14 A kérdező kommentje:
Ma majd újra megpróbálkozok este a vízzel, hátha bejön nálunk is! MÉg egyszer köszi!
2010. jan. 4. 18:35
 14/14 A kérdező kommentje:
21.44-es - remélem nem haragszol meg, hogy így szólítalak! Amikor egyre kevesebb tápszert készítettél, akkor az azért volt, mert egyre jobban jóllakott a vacsitól? Ez mondjuk lehet, hogy hülye kérdés! De jó, hogy végre tanácsokat kapok!
2010. jan. 4. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!