Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ideális korkülönbség a...

Mi az ideális korkülönbség a testvérek között?

Figyelt kérdés

Míg meg nem született a kisfiunk, úgy terveztük, jobb, ha kicsi a korkülönbség a gyerkőcök között. Na, aztán jött a pofáraesés. Kisfiam 17 hónapos, mindig is hasfájós baba volt, nála nagyon elhúzódott (fogzáskor még mos is előjön), bár különösebb problémát nem találtak nála. Emellett a fogzás is megviseli. Alvásigénye sem túl nagy, sokat éjszakázok még vele most is (akár 2-3 órákat fent van).

Segítségem nincs, a férjem szülei nagyon messze laknak (külföld), az én szüleim pedig hetente-kéthetente jönnek, szinte csak egy délután erejéig. Kisfiam születése után is csak 2 éjszakát aludt itt édesanyám, szóval mondhatni semmi segítségem nem volt. Férjem is sokat dolgozik, sokszor el is utazik.

Viszont ugye lassan itt lenne az ideje, ha kis korkülönbséggel szeretnénk kistesót, de én egyelőre úgy érzem, hogy ez most nekem nagyon nem fér bele, hiszen ígyis sokszor ki vagyok idegileg, testileg, lelkileg.

Szerencsére a férjem sem erőlteti (hiszen az éjszakázások, alvási gondok őt is megviselik, ilyenkor ő sem tud pihenni), de azt sem szeretném, ha ennek később lenne hátránya - pl. 4-5 év korkülönbségnél - nem játszanának egymással, egymás mellett, és nem egymással nőnének fel.

Egyelőre az a terv, hogyha két éves lesz, akkor "állunk neki" próbálkozni, hogy mire 3 éves lesz, kb akkor szülessen a kistesó. Bár nekem most még ez is korainak tűnik.

Tapasztalt anyukák, volt valaki ilyen helyzetben? Hogy alakult a korkülönbség kérdés, és milyen volt az első pár év? Hangsúlyoznám, hogy segítség nélkül vagyok, hiszen az teljesen más, ahol nagyszülő, testvér stb át tudja venni a nagyot, leviszi játszótérre, vagy megfőz, kitakarít....olyanokra lennék kíváncsi, aki szintén teljesen egyedül van ezekre a feladatokra.

Köszönöm!


2014. jún. 21. 15:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az ilyen helyzetet arra értettem, hogy kifuttok az időből, ha 1-2 éven belül nem lenne kistesó.
2014. jún. 21. 21:09
 12/14 anonim ***** válasza:
De, hidd el, könnyebb lesz idővel. az én fiam sem egyszerű eset. De kis korkülönbséget akartunk, gondoltam, nem lesz azért akkora gond. 2 év 2 hónap van köztük. Egyátalán nem ideális. Az első fél-háromnegyed évre gyakorlatilag alig emlékszem, mert egyfolytában zombi voltam. Nekem sincs nagyon segítségem, de azért nem 0. Most már1,5 és 3,5 évesek, kicsit könnyebb, de ha ki vagy merülve és nincs segítséged, én lebeszélnélek a kis korkülönbségről, mert nagyon kemény így.
2014. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tesóm, meg köztem 8 év van, és imádtuk, és imádjuk egymást. Szerintem nem azon múlik mekkora a korkülönbség.


Viszont a tesóm, aki 8 évvel idősebb, nagyon rosszban van a 10 évvel idősebb tesómmal (ugye köztük 2 év van).

Mondom, nem ezen múlik.

Ha neked megterhelő, akkor várj, ne akarj ilyen ideáloknak megfelelni.

2014. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!! Sokat segítettetek! :)
2014. jún. 22. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!