Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami ötlet hogy ne ébredjen...

Valami ötlet hogy ne ébredjen minden éjjel 9 hónapos babám fél óránként?

Figyelt kérdés

Elég gyakran ébred a fiam , minden nap este fél 9-kor alszik el fürdetés után 1-másfél órával.

2-3 órát átalussza szinte mozdulatlanul utána jön hogy éhes eszik tápszert amennyit adok neki mind megissza, elalszik vissza, de nem mindig.

Csak csukja a szemét és forgolódik cumi ilyenkor gyakran kiesik és sír kéri vissza, nem tudja még magának visszatenni.

Csak 2 cumit fogad el az is az egyik mindig el van veszve szóval jó ha 1 kéznél van mindig.

Alszik 1 órát és utána jön hogy csak nyüszög fordul egyet és kiesik a cumi.

És mire befekszem a saját ágyamban nem telik el 3 másodperc már megint kelhetek fel hozzá.

Egy éjjszaka kb minimum 15 ször kelek fel hozzá.

Nappal 2 alkalommal alszik délelőtt és délután kb olyan 4 órát mostanában , csodálkozom is rajta, és jobban alszik mint éjjel.

És 3 óránként akar enni, nem tűr a teán.

Már 3 hónapos kora óta szenved a fogaival de csak majdnem 6 hónapra rá 2 jött ki neki.

Kamilla teát kap minden nap éjjel nappal, vizet nem issza meg, hasmenése nincsen .

Tegnap az apja éjjszakázott vele és csak 5 alkalommal kelt fel hozzá.

Igaz hogy egyszer hajnalban a tápszert túl forrósította és nem etette egyből , 10 percig sírt a gyerek és elfáradt benne, mire megsajnáltam és felvettem, de mikor még fel sem vettem csak fölé hajóltam már megnyugodott, és abbahagyta a sírást.

Miért van mindig mázlia a férjemnek amikor ő van vele sose kel fel olyan sokszor ha én akkor állandóan?

Már valamelyik nap betettem az ágyba mellém mert nem győztem fél percenként kelni hozzá, és 1 órát forgolódott és elaludt de aludt 2 órát.

Újszülött kora óta kel éjjel.

3 hónapos kora óta egyre gyakrabban.

De hiába használunk akármilyen fogzásra krémet fájdalom csillapító szirupot az csak ideig óráig jó.

És ugyan olyan gyakran ébred.

Csak talán annyi különbséggel hogy hamarabb visszaalszik.

Mi lehet a baj?

Az elébb hallgattam meg egy videót hogy 2-3 napig ha nem az anya hanem az apa vagy mama kel hozzá akkor azután megtanul egyedül is visszaaludni és nem fog olyan gyakran ébredni.

De a férjem viszakozik, azt mondja nem , mert ő megy munkába ő dolgozik ő nem bírja.

Adnátok tanácsot hogy mit teggyek a jobb alvásáért?

Kiságyában alszik, párnával a feje alatt.

sarokban.

Huzat mentes övezetben.



2014. júl. 3. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem van itthon a fiammal, így ő kel hozzá, mégsem jobb a helzyet. Ez az apa vagy mama kel dolog akkor igaz, ha szopizás miatt kel a baba fel. Mi most viburcol kúpot próbálunk ki, hátha ez segít, mert már nehezen bírjuk. Egyébként egy-egy napot vállalok én a héten, hogy keljek hozzá, mert azért a férjemnek is kell a pihenés, legalább heti egyszer had aludja ki magát. Bár hiába kelek hozzá én, felébred úgyis a sírására, ahogy én is mindig felébredek rá, ha a férjem felkel hozzá, akkor is. Párnát miért tesztek egyébként a feje alá? Még egyáltalán nem szükséges, nagyon pici még hozzá.
2014. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tica0121 ***** válasza:
Nálunk is ez volt és kiderült, hogy éhes maradt..... most 2* kel éjszaka, addig eszik, mag el nem alszik. Szerintem próbálj meg neki több kajcsit adni, inkább hagyjon ott 30 ml-t, de aludjon vissza...
2014. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Volt amikor megcsináltam 240 ml és evett belőle 40 ml sorban öntöttem ki napokon keresztül a drága tápszert mert nem itta már meg rá 10 percre sem.

Hiába melegítettem ukra, nem kellett neki.

Sokan mondták hogy ekkora gyereknek éjjel nem volna szabad ennie főleg hogy már 11 kilós 9 hónaposan.

Itassam teával asszem 2 éjjel sem volt és kibuktunk 10 percenként ébredt 3 korty teáért.

Én nappal kb 120 ml pépes ételt adok neki kb 3-4 óránként.

Pl reggelire banánt + almát + baba piskóta összeturixolva kevés vízzel.

Tízótaira tejpépet kap.

Ebédre zöldség levest hússal, sárgarépa, krumpli, gyökér, hús összeturmikolva, uzsonna megy kompót, vacsora tápszer.

Nem minden nap ezt kapja csak egy napot írtam le.

Rengeteget iszik mostanában!

naponta 3 alkalommal pisil ki a pelusból már 1 hete.

Éjjel hajnal fele 1 alkalom minden nap van.

És naponta 2 szer.

Npi 3-4 pelus fogy el.

Max 5.

Nappal kéne kevesebbet ennie?

Hogy éjjel igya a tápszert?

2014. júl. 4. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég neki a 120 grammm étel? Az én fiam egy evésre kb. 200 grammokat eszik, és még így is kel éjjel enni. 9 hónapos
2014. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tica0121 ***** válasza:
Az én kicsim is 2* kel enni éjszaka, 11 hónapos. Szerintem butaság azon agyalni, hogy nem kellene neki kelni, meg enni éjszaka.... esetleg próbálhatnál neki estére egy kis citromfű teát adni, az kicsit nyugtatja a babákat. Egy próbát megér! :)
2014. júl. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: akiknek ilyen sokat kel a babájuk, azok egy szobában vannak vele?
2014. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!