Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Attól tartok, elzáródott...

Attól tartok, elzáródott néhány tejcsatornám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom. Ma estére lett ez. Egyszer már volt ilyen. Akkor fordított irányból megetettem, és rendbejött. Ma este azt is próbáltam, de nem használt. Már alszik, ezért nem akarom felrázni, hogy kísérletezzek. átalussza az éjszakát. Mi lesz reggelig? Már próbáltam masszírozni, fejni. Most borogatom, de nem használ. Mit tegyek? Doki? Még most éjjel? Várjak reggelig? És hová menjek? Védőnő? Házidoki? Kórház nőgyógyászati osztály? Járt már valaki így?
2010. jan. 6. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
masszir ovatosan és fejegetni ajálom én is.
2010. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyon meleg vizes borogatás segített, sokáig borogattam, tényleg nagyon meleggel (forró vizeztem egy textilpelust, azt tettem rá) amit azért kibírtam, és cserélgettem. Utána megpróbáltam mellre tenni és sikerült leszívnia. Ha nem akarod felkelteni, próbáld meg a borogatás után leszívni. Nekem segített, remélem neked is fog.
2010. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a forró víz segített: én beleültem a kádba (iszonyú forró víz), és ott helyben (lehet nem túl higiénikusan hangzik) fejtem ki abból a csomóból, ameddig csak tudtam. A meleg kitágítja a pórusokat. Reggelre puha lett a mellem. Ja, és a bimbóm egy kicsit steril körülmények közt megmasszíroztam, a dugót kicsit megpiszkáltam..
2010. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg tejköved is lehet,ha az van,talán látni a mellbimbón a tejcsatornák kivezetésében,nagyon pici fehér homokszerű.Nekem volt,jó forró vízbe belemerültem,masszíroztam,és egyszer csak kijött a kő,és rengeteg tej ömlött ki hirtelen.

De ha nem az,akkor is jó forró borogatás vagy zuhany,masszírozás,fejés.Remélhetőleg megindul.

2010. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi az a tejkő? Néha látok valami fehéret a bimbómon etetés után.
2010. jan. 6. 22:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a tanácsokat. Most forró vizes pelussal borogatok...
2010. jan. 6. 22:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt is hallottam, hogy az elejét ki kell fejni, és a mélyebben lévő tejet kell a babával kiszívatni, mert ő ügyesebb, mint a fejőgép, és fellazítja magának.
2010. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22.40-es vagyok.A tejkő egy pici,fehér,kemény kis képződmény,mint icipici kő,ami elzárja a tejcsatornát.Nekem egyetlen-egyszer volt egy darab,azt írják rá,h besűrűsödött,kikristályosodott tejmaradvány.Érdekes,mert csak a mell egy részén gyűlik fel a tej,attól függően,h hány tejcsatornát zár el.A babám nem tudta kiszívni,de masszírozással és fejéssel kijött.
2010. jan. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy vagy? Sikerült már megindítani a tejet?

Nekem is volt sokszor ilyen elzáródás, mindig pánikoltam, hogy mi lesz, aztán mindig sikerült valahogy :) fél nap alatt helyrejött max. Én is úgy szoptattam, hogy az álla legyen a csomó felől, sokszor ez segített. De volt, hogy babám sem bírt vele, ilyenkor én nyomogattam a bimbót(mell masszírozása nálam nem jött be). Ha megjelenik ez a pici fehér pötty (tejkő???), akkor már közel a cél, én azt próbáltam kinyomni, fejésnél kicsit kitüremkedik, akkor óvatosan kapargattam, és egyszer csak megindult.

Egyébként azt vettem észre, hogy ha sok édességet, csokit eszek, akkor történik ez, gondolom, besűrűsödik tőle a tejem. Azóta nem is volt ilyen!

2010. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon a sok segítséget!

Képzeljétek!!!!

A forró vizes pelusos borogatás hála Istennek segített!

Nagyon köszönöm a tanácsaitokat, és a gyors segítséget! Jól esett!

2010. jan. 7. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!