Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át a 13...

Hogyan szoktassam át a 13 hónapos tápszeres fiamat a tejre? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Már mindent eszik, tejterméket 6hónapos korától. A joghurtot sajtot szereti, a túrót kevésbé. Reggel meg késő este kap már csak tápszert, de már nem issza meg és rengeteget kiöntök. Úgy gondolom azért kár megvenni, hogy a kukában landol. Áttérnék a tejre, hátha azt szívesen megissza. A doki meg a védőnő szerint várjak még a tejjel. (nincs a családban tejallergiás) Tehéntejet nem adnék, mert a környékünkön nincs bevizsgált. A boltiból ki milyet ad és hogyan?
2010. jan. 7. 13:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Okosabbat nem tudok mondani, minthogy egyszerűen próbálkozz be Vele Nála, lehet, hogy minden gond nélkül simán megissza. Mi egyszerű, mezei, bolti tejet iszunk (éppen amit veszek, 3,5%-osat). Egy 13 hónapos babának már felezni sem kell vízzel. Próbáld meg, ha megiszik eg adagot netán, akkor várj 2-3 napot, addig ne adj Neki, és ha semmi pötty, kiütés nem jön ki rajta, nem lesz hasmenése, akkor hajrá.
2010. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Még valami, tényleg adhatok már neki tejet? Már a 4.féle tápszernél tartunk és alig iszik belőle 60ml-et a többit kiöntöm. Próbáltam már a vaniliás hippet, a Milupa 3-at, a nestlé tejitalt (1éves kortól) és a dm-es babylove 3-at, amit eddig nagyjából meg is ivott, de most már ez sem kell. Nem akarok rosszat a fiamnak, de úgy érzem mintha már nem kéne neki a tápszer. Szerintetek? Tapasztaltabb anyukák mit csináljak?
2010. jan. 7. 13:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 1 éves kora előtt 2 héttel kezdtem el adni a 2,8 as tejet, az égvilágon semmi baja nem volt tőle. Ő a mai napig kap tejitalt is, mert nagyon szereti, de egy üveg bolti tejet is simán megiszik. Adj neki nyugodtan!

2010. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A boltiból az a jó ugye ami nem tartósítószerrel, hanem magas hőkezeléssel van tartósítva? Tényleg nem kell már neki higítani? Alapjáraton jó evő gyerek, sőt szerintem egész nap enne... Szépen fejlődik, már egyedül megy, eddig semmilyen kajától nem volt hasmenése vagy kiütése. (kopp, kopp) Pedig a pörkölttől kezdve a csülökig mindenből eszik már.
2010. jan. 7. 13:22
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Első baba és nagyon tanácstalan vagyok. A védőnő a milupát erőltetné, de az nem kell a fiamnak és ahhoz meg bazi drága, hogy szinte a 80%-át kiöntöm.
2010. jan. 7. 13:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add Neki, nem kell már higítani, csak a biztonság kedvéért figyeld az első alkalom után pár napig, hogy nem üti-e ki. Nekünk a védőnő a tartós tejet javasolta anno, mert az magas hőfokon hőkezelt, szinte az összes. És, a 3,5%-os még jobb, mert laktatóbb.
2010. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a fiamnak 1,5-ös tejet szoktam adni, egy picikét hígítva. Szerintem, ha első alkalommal adsz neki tehéntejet, azért nem árt hígítva adni. Nem felesbe, csak egy kis löttyintés a vízből. Mi is egy évesen kezdük, most 16 hós. Szoktam neki kakaót is beletenni, meg Macis kávét, és Ovomaltinet.
2010. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A magas hőfokon kezelt dobozos tejet is fel kell forralni mielőtt odaadom neki?
2010. jan. 7. 14:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Én a hosszanfriss tejcsit szoktam neki adni, forralás nélkül.

14:25

2010. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ennyi idős babának nem kell sem forralni, sem felezni vízzel.
2010. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!