Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti melyik variációban vállalná...

Ti melyik variációban vállalnátok a harmadik babát a helyzetemben?

Figyelt kérdés
Munkahelyem közalkalmazott, 8 hónapig dolgoztam ott effektive, ebből 4et terhesen, mert utána veszélyeztetett voltam és elmentem táppénzre. Gyerekem megszületett és most lesz ősszel 3 éves, de időközben szültem még egyet, aki most 6 hónapos. Szeretnék még egyet, de van pár tényező, amit figyelembe kell vennem: akkor kapok gyedet ismét, ha a harmadik is a középső gyerek kb két éves koráig megszületik, de ha nem megyek vissza előtte dolgozni, akkor már kevesebbet kapok, mint elsőnél, sőt már a masodiknál is kevesebbet kaptam. ha igy tervezem, akkor február-március-április körül teherbe kéne esnem.De közben van egy sulim is, ami nagyon nehez, a ráépülős csúszások miatt még ok tárgyam vn hátra,igy még kb két év kellene rá, hogy normálisan befejezzem vagy tullegyek a nagyján. Viszont a korkülönbség is jó lenne ha kicsi maradna viszonylag és hát a gyerekekkel azert jó volna otthon maradni a legkisebb 3 éves koráig is, igaz, járna közösségbe, de csak délig és a többieket is elhoznám. Tehát ti szülnétek most egy harmadikat tavaszi fogantatással és akkor lenne egy félnapos ovis, egy félnapos bölcsis gyerek a csecsemő mellett, plusz iskola két évig, mig be nem fejezitek a sulit otthon maradnátok kevesebb gyeddel, vagy visszamennétek dolgozni teljes állásba (részmunkaidőt félek nem változtatnák vissza) a középső kétéves korától, várnátok két évet, és két gyerek-suli-munka mellett esnétek teherbe és nagyobb korküvel szülnétek meg a harmadikat (itt van némi bizonytalanság, hogy a munkaadom talán kirugna közben)? vagy nem mennétek vissza dolgozni, de nem is szülnétek rögtön, hanem csak mikor sikerül befejezni a sulit (kb 2 év)(mert azért nagy a teher is a suli miatt) és addigra már majdnem ovis a középső is, de minimális lenne a gyed és teherbe esnétek és esetleg terhesen dolgoznátok(vagy kivéve veszélyeztetett terhesnek járó időt)?
2014. júl. 21. 11:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bölcsis kicsi, ovis nagy, suli befejez és 3. gyerek opciót választanám. Azért egy újszülött +2 pici mellett a háztartást is durva lehet vinni, emellett elég nehéz lenne még tanulni is.
2014. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
De minek 3 gyerek? Nem lesz elég nagy szívás 2 gyerek mellett dolgozni stb. ?
2014. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Hány éves vagy? Ez azt jelenti, hogy 6 évig gyerekeztél, miközben a munkahelyedtől kaptad a gyedet meg ilyeneket. Ha két gyerekre telik akkor nem mindegy, hogy a harmadikkal mennyit kapsz a gyedet vagy mit. Régen 2 hét szülési szabadság volt. Én elbocsátanálak.
2014. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kedves elso, koszonoma valaszt. A haztartast jol meg tudom oldani, ferjem segit, nagy a szervzezes es minden gepesitett. Ugy rendeztem be a lakast, hogy pikk pakk takarithato legyen.
2014. júl. 21. 12:31
 5/18 anonim ***** válasza:
Mi úgy vállaltuk be a 3. gyerkőcöt, hogy nem mentem vissza dolgozni. Én banknál dolgoztam, és nem is akartam visszamenni. Amint a kicsi 3 éves lesz vagy felmondok vagy elküldenek. Nem szeretnék oda visszamenni.
2014. júl. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
De jól megy
2014. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
En szeretnek vissszamenni a helyemre. En is azon gondolkodom, hogy mg a sulit es a harmadik gyereket le kene tudnom mielott visszamegyek, csak ugy erzem hiaba vagyok itthon a gyerekkel, nem volt olyan igazi "itthonlevos" korszak, csak a betegsegekbol, gondozasbol alltam ki es a suli, pedig nem jarok be, de nem volt meg egy karacsonyunk se, mert vegigi vizsgaztam, szules utan egy hettel mentem vizsgazni mindketszer, szoval olyan mintha dolgoznek neha, persze attol azert konnyebb. Heti egy nap, vasarnap jut csak a tanulasra, plusz az unnepek meg a ferjem szabijai, tehat nem mondanam, hogy ki tudtam eddig elvezni a kisbabas korszakot, csak ugy elment, ezert is rossz lenne megint tavasszal belefogni, akkor megint vizsgara szuletne es megint "ot" sem tudnam kielvezni, de ha kesobb szulok, gyed is kevesebb es tovabb maradok itthon.
2014. júl. 21. 13:04
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja es mi ez a sok negativ hangvetelu komment? Irja mar ala legalabb hogy ferfi vagy no, hany eves es hany gyereke van
2014. júl. 21. 13:10
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

A munkahely ahova jelentkeztem, rengeteg gondja volt a fiatalabb alkalmazottakkal, mert 6 hónap után bejelentették, hogy terhesek.

Voltam próbanapon, hát nálam mindenki jóval idősebb volt, az olyanok miatt nem vesznek fel sokunkat amilyen te vagy. Köszönöm szépen.

2014. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, munka és gyerek mellett ezt nem tudtad volna megtenni...
2014. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!