Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SZoktatok időnként ajándékot...

SZoktatok időnként ajándékot venni a gyerek háziorvisnak, védőnőnek, asszisztensnőnek?

Figyelt kérdés
Mi nem vettünk nekik semmit,de most elgondolkottam ezen.Most voltunk tanácsadáson,és már egy ideje feltűnt,hogy sokakat körülrajonganak a védőnők,és az asszisztens,nekünk meg épphogy köszönnek.Olyan furi,és rosszul is esik.Most esett le,hogy lehet ez lehet az oka?
2014. júl. 22. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Én soha nem vettem egyiknek sem semmit, mindegyik nagyon aranyos velünk. A gyerekorvos az én gyerekkori és mostani háziorvosom, 3 éves korom óta ismer, az asszisztens meg helybeli, szintén ismer régóta. A védőnő volt osztálytársam, a suliban utáltam mint a sz.rt, most kénytelen vagyok elviselni, ő is kedves velünk. Nem tudom hogy veletek h h nem kedvesek amikor mással igen... Nem hinném, hogy mások vennének ajándékokat.
2014. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Múltkor nekem is leesett, h valszeg azért bunkó velem a védőnő, mert csak karácsonyra kapott ajándékot. Legutóbb jelzésértékkel előttem pakolta el, amit mástól kapott.
2014. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 aHermann ***** válasza:
62%

Szia!

Már van két gyerkőcünk, és most várjuk a harmadikat. Eddig még semmit nem adtam se a gyerekorvosnak, se a védőnőnek. A gyerekorvosunk még nekem is dokim volt, régóta ismerem. El se fogadna semmit (ő az a régi vágású doki még). A védőnőknél meg már a negyediknél tartunk változások miatt.

Nálunk mondjuk nem is várják el, velünk mindenki kedves.


Ha nálatok elvárják, akkor lehet adnék valami apróságot.

2014. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Csak nekem furcsa a kérdés alapfeltevése, miszerint a gyermeked körül dolgozó szakemberek CSAK paraszolvenciáért, ajándékokért embeségesek és kedvesek?


A gyermek háziorvos választható, így én őt szaktudás, szimpátia, ajánlás alapján választottam- amennyiben a bánásmóddal nem lennék elégedett, úgy elgondolkodnék a váltáson elsősorban és nem azon, hogy le tudom-e kenyerezni valami ajándékkal :)

Nem hiszem, hogy ez döntene, amennyiben valóban kellemetlenül viselkednek velem vagy a gyerekemmel- általában akkor egy doboz bonbon sem szokott segíteni (meg 2 doboz sem, meg a boríték sem...)


Egyébként igen, szoktak ajándékot kapni, de általában NEM veszem, hanem a kisfiam alkot valamit vagy kézműveskedünk vagy egy csekély értékű, jelzés értékű valamit kapnak, amihez van kézműves munka, csomagolás stb. (pl. a kicsi rajza vagy gyöngyfűzése a védőnőnek- akkor ehhez választok szép csiszolású üveggyöngyöt vagy egy bekeretezett kis képecske vagy ragasztás stb.)


Amikor a kisfiam még pici volt és a védőnő lelkiismeretesen kijár hozzánk, akkor mindig megvendégeltem valamivel és pl. nők napja környékén kapott pl. egy picike cserép korallvirágot vagy karácsonyn környékén egy teaválogatást stb.- tehát inkább gesztus, semmint érték volt. Akkor is inkább a köszönőkártyára tett gyereki firka vagy a kis kezének a körberajzolása stb. tette egyedivé.


Nem tudom, hol vannak ilyen általános szokások, itt a környezetemben (Budapest, kertvárosi körzet) nincs.

2014. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Csak a gyerekorvosnak, és csak Karácsonykor.

A másik kettővel semmilyen kapcsoaltom nincs, a gyerekorvos pedig közösségbe kerüléskor hetente jött ki, annnyit volt beteg a fiam.

A védőnővel nem gondolta, hogy barátkozni kéne, letudjuk a kötelező köröket, és kész.

2014. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Mi az, h elvárják h vegyen vki vmit?

ÉN soha nem vettem, nem azért, m nem kedvelem őket, csak nem érzem szükségét a dolognak. Az orvos és a védőnő is nagyon kedves, barátságos.

Az 100%, h nem vesz mindenki ajándékot!

Ha velünk bunkóznának, akkor átmennék másik orvoshoz és ennyi. De nem csinálnám azt, h ajándékkal tömöm őket, csak h arra az 5 percre bűbájosak legyenek.

2014. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, én olyan egy év után olyan kapcsolatba kerültem a védőnőnkkel, hogy megajándékoztuk egymást névnapokon (bonbon, apróságok). Én szülésznő vagyok, jól tudtuk egymás segíteni szakmailag is, és közel kerültünk egymáshoz, barátnők lettünk. A férjem is orvos, ráadásul a körzetinket ismeri is régebbről, így a gyerekorvosunknak nagyon hülyén festene, ha ajándékokat vinnénk, ne adj' ISten paraszolvenciát. :)) Amúgy beszélgettünk erről védőnővel és gyerekorvossal is, mindegyik azt mondta, hogy elvétve jellemző csak, hogy kapnak valami apróságot, abszolút nem általános. Mégis mindkettő nagyon népszerű, rajonganak értük az anyukák.


Amúgy én is azt hiszem, picit sértő, hogy úgy látod, ez lehet az egyetlen ok.

2014. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Marha jó,hogy még én vagyok "lebunkózva".Azért kérdeztem,hogy emiatt van-e,vagy valami más az oka.A Dr.nővel nincs problémánk,nagyon meg vagyok vele elégedve.Én is gyerekkorom óta ismwrem.Biztos,hogy nem váltanék akármilyenek is velünk a védőnők.Jelen pillanatban viszont azt sem tudom ki a védőnőnk,ugyanis kétszer költöztünk.Addig még ok is volt.Aztán már több mint egy éve itt lakunk, csak egyszer járt nálunk kb 9hónapja.2hete mondta a szomszédom,hogy kirugták.Igy a szomszédom adta meg az újnak a számát,akit felhivtam,és mondta,hogy pénteken délben jön.Hát azóta is jön.A tanácsadáson ott van a régi,aki legelőszőr volt,plussz egy másik,őt nem ismerem.
2014. júl. 22. 15:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

mikor kicsi volt a babám, nekem is feltűnt, hogy vannak anyukák akikkel jó sokat beszélgetnek a tanácsadásokon, anyukát a nevén szólítja, nekem nem is tudja a nevem, kérdezget a nemrég történt dolgokkal kapcsolatban, nekünk meg arra se emlékszik hirtelen mikor voltunk utoljára...


most 5 éves a nagy fiam és már mi is ilyenek vagyunk. ott volt a fordulópont mikor közösségbe került, nagyon sokat volt beteg, kórházban is voltunk sajnos emiatt sokat beszéltünk telefonon (egy nagyon ritka szövődmény miatt, segített is meg érdekelte a kimenetele). aztán meg allergiás lett és az állandó gyógyszerei miatt megyünk...

egyszer nem vettünk ajándékot, pénzt se adtam még neki.

csak sokat találkozunk.

majd nálatok is lesz ilyen és ha jön a kistesó, akkor pláne.

2014. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!