Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ekkora szerencs...

Csak én vagyok ekkora szerencsétlen, hogy lemaradtam/lemaradok a gyermekeim első dolgairól?

Figyelt kérdés

Lényegében mindig valami mást csinálok, amiért nem látom.

Vagy ők túl trükkösek vagy én vagyok ilyen szerencsétlen.


Mások úgy szóltak/szolnak rám, hogy Nézd csak mit csinál?!, Látod, elindult!, stb


Van egy 3,5 éves lányom és egy 7 hónapos fiam.


A lányomnál anno lemaradtam az első leállásáról, mert épp kávét főztem a keresztanyjának és nem voltam bent velük a szobában. Úgy kiabált ki nekem, hogy azonnal menjek be a nappaliba, mert a lányom áll!

Persze, mire beértem, addigra már leült az ágyon.

De az első lépései se voltak másképp. Játszótéren voltunk, amikor egy kisfiú nekem rohant (kb. 2 éves gyermek) és úgy visszapattant a lábamról, hogy beütötte a fejét. Én egyből lehajoltam hozzá, hogy megnézzem mi történt vele, mire kiabáltak az anyukák, hogy: Jár a lányod! ..

Mire odanéztem már kapaszkodott a padban és mosolygott rám.


A fiam meg a másik fele. Babakocsiban fordult át először. Addig tornázott, amíg sikerült neki. Pechemre pont egy olyan pillanatban, amikor a boltban épp fizettem a pénztárnál. A mögöttem lévő hölgy mondta a férjének, hogy milyen ügyesen átfordul a babakocsiba, ilyet még nem látott. Mondtam is neki, hogy én sem :)

5,5 hónaposan fel "állt" kutyába, amiről szintén lemaradtam, mert a nagylányom félre nyelte és rajta segítettem. A férjem mondta ujjongva, hogy végre valami ELSŐ tettét ő is látja.

Tegnap meg elkezdett előre mászni. Ennek legalább a végét láttam már. Épp teregettem a kimosott ruhákat és csak arra eszméltem fel, hogy valaki a lábamat fogdossa. :)


Szóval .. lényegében minden ELSŐRŐL lemaradok. :(((


Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?!


2014. júl. 24. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi. Az első hátról hasra fordulást anyósom látta, az első felülést anyám. Mi még csak itt tartunk de kíváncsi leszek rá a többi tudományát kinek fogja először bemutatni. Engem nem zavar. :D
2014. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szegény... leginkább szerencsétlenségnek mondanám, mert én is állandóan csinálok valamit a gyerek mellett mégis a legtöbb első dolgánál pont ott voltam és tanúja lehettem.

Voltak apróságok amiket anyuéknál kezdett csinálni de az nem a járás és fontos társai voltak szerencsére.

Ne aggódj ezeken, sajnos így sikerült, lehet hogy az első lépéseit nem láttad de az összes többit látni fogod még jó sok évig és ez a lényeg!!! :)

Minden jót.

2014. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez pech. Én nemhogy nem maradtam le semmiról, de mindkét gyerekemnél le is tudtam fotózni, videózni az első nagymozgásokat.

Persze így utólag azt mondom, hogy másodszorra látni ugyanolyan, és hidd el nem maradtál le semmiről.

2014. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azért ennyire nem tartom számon az "elsőket". De én is többről lemaradtam. Mindig a nagy ágyon játszottunk és mindig rászóltam, hogy ne legyen az ágy szélén, ne tolasson, mert leesik stb. Egyik ilyen alkalomnál, egy éves volt, olyan kis huncutul rám nézett, vigyorgott egyet és háttal gyönyörűen lemászott az ágyról, és kapaszkodva ment tovább. Azóta is rejtély számomra, hol és mikor tanulta meg.
2014. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is lemaradtam minden elsőről, de számomra az volt az "első", amit én láttam és a férjem. Nem veszem a szívemre, hogy a legelsőt ki látta épp. A gyerek fejlődése szempontjából lényegtelen, én meg ugyanúgy örülök az 5. átfordulásnak is, ha az számomra az első. :)
2014. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!