Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 6 napos. Nagyon kevés...

Kisfiam 6 napos. Nagyon kevés a tejem, tápszert kap mellé. Du. Este görcsöl a hasa, sír. Lehet már most hasfájos, Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Hogyhogy már most? A hasfájósság leginkább újszülött korban jellemző, nem később. 3 hónap alatt már el is szokott múlni az esetek többségében. A tápszer nehéz lehet a gyomrának, sokszor még az anyatej is az. Légy vele türelmes, és próbálj fejni, tejserkentő teát inni, rengeteg (napi 4 liter) folyadékot, és sokat pihenj! Ezek szükségesek ahhoz, hogy legyen tejed.
2010. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

persze, hogy lehet!

kérdezd meg az orvost, mit ajánl hasfájásra, de az Espumisan cseppet és az Infacolt biztosan kaphatja már.

Vegyél és próbáld ki. etetés előtt kell adni.

2010. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hasfájós időszak születés után sok-sok babát megkínoz, főleg a kisfiúkat és általában 3 hós korra múlik el. Ez a dolgok rendje. Adhatsz a babádnak Infacol cseppet minden etetés előtt, főzhetsz neki édeskömény és ánizsmagból világos teát ( a tápszeres babákat lehet teával kínálni két etetés között ), estére mikor menetrendszerűen jön a sírós időszak vegyél DM-ben meggymagos párnát langyosítsd meg a mikróba és tedd a pocakjára.

Vannak babák akik minden erőfeszítés ellenére kitartóan végigsírják az összes délutánt és estét. Ne aggódj, légy türelmes. Sokat segít a ringatás, a mozgás, ha hason fekve arcal a föld felé fekszik a karodban és úgy ringatod, símogatod a hátát. Ha van hordozókendőd akkor kösd bele, a mozgás és a testközelség megnyugtathatja.

GrippeWater gyógyvizet és Espumisan cseppet csak 2 hós korától kaphat majd. Vannak babák akik szeretnek cumizni, mert a cuppogás is oldja a görcsöket.

Kitartás és türelem.


Két kisfiú anyukája

2010. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hozzá kellett táplálni. Először Ha tápszert kapott, attól nagyon-nagyon fájt szegénykémnek a pocak. Utána kaptunk Milumil 1-et, azóta nem olyan durva, bár még mindig beragad egy-egy puki.

Egy hónapos or előtt Espumisan csepp+Infacol, egy hónapos kora után Gripe Water. Nekünk csak ez vált be igazán.

2010. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lemaradt: Tornáztasd kicsit, bicikliztesd a lábacskáit, fektesd a combodra hasra, simizd a hátát. A gerince mellett óvatosan lentről-felfelé birizgáld neki.

sajnos ameddig át nem áll a tápszerre nehéz lesz, de szép lassan kialakul. Még az is lehet, hogy lesz tejed. Homeo-s bogyó+ Laktoherb tea és sok-sok fejés. Nekem így volt legalább 2 hónapig. Ne egyél puffasztó kajákat és csokit, mert az bántja a pocakját.

2010. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pelenkát vasaltam jó melegre és azt tettem a pocijára! Nekünk bevált!
2010. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!