Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babák anyukái!...

7 hónapos babák anyukái! Hogyan telik egy napotok a babával? Érdekelne:mit eszik már a baba (hányszor), alvás (hányszor mennyit), éjszaka, mit tud már, mekkora, el van-e egyedül stb. Ha tápszeres a babátok éjszaka eszik-e még?

Figyelt kérdés
2014. júl. 30. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Reggel 7 kor kel, akkor tápszer. 10kor gyümölcs, utána alszik fél 12 ig. Fél 1kor ebéd főzelék. aztán alvás kb fél 4-ig, akkor tejpép és utána séta. 7 körül fürdés utána tápszer és 8kor alvás. 6 hónapos kora óta mászik, már feltérdel, próbál felállni. kisfiú
2014. júl. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9 hónapos lesz 9.-én. 5 hónaposan felület magától, 6hósan felállt 3 napja elindult vagyis járni kezdett. Éjszaka nem ébred 7 hós kora óta. 2 hete mérték 8200 gr 71 cm volt. 3 foga van. Zöldséget kívül mindent megeszik. 3 étkezés ki van vàlltva baba kajcsi ra . 08:30 tápszer 180 Ml 11:00 gyümi+joghurt2 dl, 15:00 körül husi gyümivel 190 gr , 19:00 körül gyümi+keksz! vagy tejpép 190 gr, vacsi 21-22 óra körül tápszer 180 Ml , +1 dl tea :) imàdja napközben ràgcsàlni: bulàta, rizs korong, kölesgolyó. Aludni 2 x szokott napközben 1 óràt. Rengeteget jàtszunk. 2 hete leszokott a cumisüvegről :) ameddig cicizett ébredt éjszaka 2 x is 6 és fél hós koráig cicizett.
2014. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az én kislányom most töltötte be a 7.hónapot.reggel 7 óra felé ébred(néha kicsit korábban vagy később).6-kor eszik kb.160ml tápszert,9 órakkor gyümi+keksz.11 órakkor főzelék+husi,15 óra felé megint mint ebédre és 18 óra felé tejpép gyümivel.Elég keveset alszik 10óra felé 20-30percet,13 órakkor(velem)kb.15 óráig,és kb.17 óra után még 20-30percet.Foga még nincs,bár nagyon szenvedünk vele.Pörög-forog,próbál kúszni,de még nem ül.Este negyed 8 körül fürdés,utánna 160ml tápi,fél 9 felé általában alszik(karban ringatom).Sajnos elég rossz alvó,nagyon sokat kel de egy kis ringatásra ált.visszaalszik.(így is nagyon fárasztó már).Éjszaka 1 órakkor még eszik 160ml tápit.4750grammal született,mos mérték 9630g és 71cm.A védőnő szerint már ne etessem éjszaka,de ezt,hogy mondjam meg egy 7 hónaposnak?Nem kövér arányos csak husis baba.Napközben keveset van el egyedül,igényli a társaságot.Sétálni nem szeret,az udvaron sokat vagyun kint.Várom a további válaszokat!
2014. júl. 30. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Izi 6,5 honapos.

Reggel 6 korul 150 ml viz+ tapszer,jatek,alvas.

10 korul gyumolcs keksszel vagy tejpep.

12-13 korul fozelek,utana nagy alvas,ha sikerul. Kb 2 ora.

Jatek,15-16 korul uzsonna,tejpep,gyumolcs vagy (johet a kovezes) hazi kremturo gyumolccsel.ezt tegnap ette eloszor.

Ezutan seta,alvas,7 korul furdes,vacsi.180 ml viz + tapszer.

Reggel ebredes.


Az ebed utani alvason kivul a tobbi max fel ora.


Kuszik,negykezlabra kezd allni es ugy latom max 2 heten belul fel is fog ulni.a legujabb elfoglaltsaga a sikitas:)

Ha van kedve,akar egy orat is eljatszik egyedul a szonyegen,de ha nincs,akkor kezben kell lennie:)

Szeret hintazni is es szereti,ha enekelunk neki vagy,ha szol a zene.

2014. júl. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Vacsira adj neki több tàpszert ha éjszaka ébred csak vizet vagy teât adj neki. 3-4 nap múlva leszokik az éjszakai evesrol tudod ilyenkor szerintem mar nem szoktak enni a babák . 7 hósan, nekem mar rég nem ébred éjszaka :) se enni se inni . Próbàld meg, szerintem kevés a 160 Ml tapi neki. Vagy vacsora adj neki tejpépet es utána a tápit :)
2014. júl. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kisfiam most lett 7 hónapos. Reggel 6körül ébred, akkor 210ml tápszert eszik, utána kicsit alszik majd 10 körül gyümölcsöt eszik ( szintén olyan 190-200ml körül) aztán játék. 1 óra tájékában kapja a főzeléket ( hetente többször hússal) (200-250 ml) + kis tea vagy víz mellé. Utána ébren van kicsit, aztán olyan 2-fél 4-ig általában alszik. 4 körül uzsonna ( tejpép vagy gyümölcs ), utána séta, este 7 körül fürdés, aztán tápszer (210ml) és alvás. Egyelőre ez a menetrend.
2014. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-7 körül kel 180 víz+ tsz

apa dolgozni, magam mellé veszem, és kb egy 20-30 perces játék (én napindító értekezletnek hívom) után visszaalszunk (igen én is, mert engem ez a korai kelés készít ki a legjobban, bagoly típus vagyok)


10 körül tápszer vagy tejpép - de általában tsz, mert ezt nem mindig kéri, van, h ez az étkezés kimarad

Általában ilyenkor indul a napunk igazán. Ha kell, megyünk vásárolni (bkv+séta), vagy intézni ezt-azt vagy főzök, takarítok. Ilyenkor vagy alszik egy 20-30 percet vagy nem menet közben. Ha itthon vagyunk, és jó idő van, akkor a járókában van a fedett teraszunkon vagy a játszószőnyegen bent.

12-13 főzelék - én főzöm husival sokszor.

Utána közös játék, bohóckodás, énekelek, táncolunk stb. Alvás kb 4- fél 5-ig.

Uzsi gyümölcs keksszel.

Játék - apával, mamával (akik közben hazajöttek), egyedül.

Fél 7 - 7 fürdés

Vacsi 180-210 víz + tsz

És tente. 8-kor általában már alszik. 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát, ha kel:

1. cumi - ha nem segít:

2. víz - ha nem segít:

3. kaja

egy hónapban kb 0-3 alkalommal eszik éjjel.


Most kezd mászni, és szerintem nem sokára felül.


7,5 hónapos7300 g, 70 cm (3850-nel született)

2014. aug. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!